Řidič měl v krvi 3,53 promile, přesto chtěl ujet

Hradec Králové – Ačkoli by koncentrace 3,53 promile alkoholu v krvi byla pro leckoho smrtelná, šestatřicetiletý muž v Hradci Králové v takovém stavu usedl za volant, a dokonce se pokoušel ujet strážníkům. Daleko se nedostal, ve špatném stavu byl nejenom on sám, ale také jeho vozidlo. Když ovšem hlídka městské policie muže poprvé našla, tvrdil, že ho na místo přivezla blízká osoba.

Královéhradečtí strážníci nejprve nalezli muže, který spal na sedadle spolujezdce v nastartovaném autě odstaveném u terminálu hromadné dopravy. Auto mělo nabouraný předek, prázdnou pravou přední pneumatiku a zapnutý pravý blinkr. Hlídka v obavě o mužovo zdraví otevřela nezamčené dveře a zjistila, že se z auta šíří zápach alkoholu. „Muž po probuzení uvedl, že ho na místo přivezla osoba blízká a on zde pouze přespává. Hlídka muže poučila, aby zůstal na parkovišti a s vozidlem nikam nejezdil,“ uvedla policejní mluvčí Eva Čížová.

Sotva se však strážníci od auta vzdálili, šestatřicetiletý opilec se posadil za volant a dal se na útěk. Nabouraného a neosvětleného vozidla si ale všimla další hlídka městské policie, která ho zastavila a řidiči dala dýchnout. Přístroj ukázal 3,53 promile. Nadále už strážníci na mužovu odpovědnost nespoléhali a raději ho předali státní policii.