ČSSZ chybovala v tendru na zapůjčení tiskáren a kopírek

Brno - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) chybovala v tendru s předpokládanou hodnotou 423 milionů korun na zapůjčení tiskáren a kopírek pro většinu okresních správ sociálního zabezpečení v republice. Rozhodl o tom předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Jeho verdikt je pravomocný. Pokutu neuložil, zrušil ale rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky. ČSSZ má také zaplatit 30 000 korun za náklady řízení. Proti verdiktu může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

ČSSZ podle úřadu chybovala při hodnocení nabídek uchazečů. Nehodnotila je podle kritérií stanovených v oznámení o zahájení zadávacího řízení a zadávací dokumentaci. Tento postup podle ÚOHS mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

ÚOHS proto zahájil řízení a vydal předběžné opatření, kterým zakázal ČSSZ uzavřít s vítězem smlouvu. Správa proto prodloužila dosavadní smlouvy na pronájem tiskáren a kopírek o rok.

Česká správa sociálního zabezpečení vypsala tendr v únoru 2010. Vybrala firmu Konica Minolta Business Solutions Czech. Proti výsledkům soutěže se ale na antimonopolní úřad obrátil konkurenční Impromat CZ.