Soutěž sedmdesátých let Pražská rallye znovu v centru metropole

Praha – V pátek v podvečer odstartovala z centra Prahy soutěž veteránů Rallye Praha Revival. Trasa je spíš turistická, rychlé závodění jezdce čeká jen na třech uzavřených okruzích. Akce je hlavně vzpomínkou bývalých matadorů automobilových soutěží.

Pražská rallye, soutěž sedmdesátých let , je znovu v centru metropole. Obnovit její tradici se pořadatelé snaží už druhým rokem. Na start se postavila závodní auta vyrobená do roku 1985 a na soutěžní trasu se tak vypravila řada legend automobilového sportu. Pan Josef Kukelka nastoupil na pozici 56 a přijel zavzpomínat na svá závodnická léta.

Soutěž veteránů Rallye Praha Revival
Soutěž veteránů Rallye Praha Revival

Přes sto posádek odstartovalo z Václavského náměstí a zamířílo na tradiční závodiště do Sosnové. Trasa třídenního závodu pokračuje přes letiště v Hradci Králové a plochou dráhu v Pardubicích zpátky do pražského Radotína. Závodníky čeká přes 500 kilometrů silnic a uzavřených úseků. „Je to společensky-turistické potkáni za přísného dodržování pravidel silničního provozu,“ konstatoval prezident ÚMAK Oldřich Vaníček.

Video Reportáž Anny Rackové
video

Reportáž Anny Rackové