Zítra zasáhnou Čechy silné bouřky, Moravu vedra

Praha - Ve čtvrtek zavládnou na Moravě tropy, teploty vystoupají až na 33 stupňů Celsia. Naproti tomu v Čechách udeří silné bouřky s kroupami. S varováním přišel dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky hrozí i v dalších dnech.

Výstraha na bouřky platí pro většinu krajů v Čechách vyjma Královéhradeckého, Pardubického a Vysočiny. „Ve čtvrtek odpoledne a večer se v Čechách vyskytnou bouřky doprovázené ojediněle přívalovými srážkami s intenzitou kolem 30 milimetrů za jednu až šest hodin, kroupami a nárazy větru kolem 72 kilometrů v hodině,“ uvedl ČHMÚ s tím, že výstraha na intenzivní bouřky, které se mají vyskytnout v dalších dnech, bude ještě upřesněna.

V Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji by se zase lidé měli připravit na příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Rtuť ve čtvrtek odpoledne vyšplhá na 29 až 33 stupňů Celsia.

Meteorologové zároveň upozorňují, aby lidé extrémní počasí nepodceňovali, tedy aby v horkách dostatečně pili a nepobývali dlouho na slunci a před bouřkou zajistili volně ležící předměty. Přívalové deště také mohou rozvodnit jindy suchá koryta řek nebo zatopit sklepy.