Gang Rumunů má na svědomí brutální loupeže

Praha - Kriminalisté v hlavním městě odhalili šestičlenný gang cizinců, kteří podle nich spáchali od června nejméně pět brutálních loupežných přepadení. Informoval o tom šéf oddělení loupeží pražské policie Jiří Zábrodský. Skupina Rumunů podle něj loupila především ve skladech, například se stavebninami nebo elektronikou. Způsobila škodu zhruba 3,5 milionu korun.

Cizinci - muži od 20 do 25 let - postupovali značně brutálně. „Pachatelé maskováni kuklami na hlavách útočili na pracovníky provozoven kovovými tyčemi a páčidly a bili je po celém těle,“ sdělil kriminalista. Oběti napadení mají ve většině případů vážná zranění, například tříštivé zlomeniny. Obvinění se podle policistů jednou vloupali také do herny s barem, kde obsluhující ženu svázali a přetáhli jí přes hlavu igelitovou tašku.

Cizinci kradli vše, co jim „přišlo do cesty“ a bylo to možné zpeněžit. „Brali elektroniku, finanční hotovost, nářadí, elektrocentrály, nabíječky, akumulátory, čerpadla, barevné kovy a v jednom případě i kompaktní nakladač,“ dodal policista.

Skupina páchala trestnou činnost od poloviny června. Kriminalisté muže zadrželi v pátek se zásahovou jednotkou krátce poté, co podle policie opět loupili. Kriminalisté je obvinili z loupeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí až dvanáctileté vězení. Pět ze šesti stíhaných cizinců skončilo ve vazbě.

Video Reportáž Evy Davidové
video

Reportáž Evy Davidové