Nejhorší díru mají ve Smečně

Praha - Soutěž o nejhorší výmol v republice „vyhrála“ silnice II. třídy ve Smečně na Kladensku. Prvenství získala hned třikrát. Anticena tak patří Středočeskému kraji, který ji spravuje. Rozhodly o tom hlasy na serveru Výmoly.cz, kde řidiči dokumentují největší nástrahy. 

Jako past na mamuty nebo tankodrom označovali místní s nadsázkou největší díru republiky. Konkrétně šlo výmol ve Smečně o velikosti skoro celého jízdního pruhu, hluboký až 30 centimetrů. Silnice přitom přidělávala starosti nejen řidičům, ale i obyvatelům obce. Neustálé otřesy totiž poškozovaly i blízké domy. 

Vítěz anticeny za největší výmol už je opravený. Ovšem na to, aby se vyspravily všechny díry v Česku, by bylo potřeba až sedm miliard korun. Ty však v rozpočtu chybí - hlavně u silnic druhé a třetí třídy, které mají na starosti kraje. Nejméně se záplatuje ve středních Čechách, na Vysočině a Ústecku. 

Video Největší výmol roku 2013
video

Největší výmol roku 2013

Největší výmol roku 2013

2507 udal

Výmoly tématem Ekonomiky ČT24

Petr Čaník, Vymoly.cz

„Už 32 procent celorepublikově nahlášených děr bylo letos opraveno.“ 


Obce často řeší problém s poničenými silnicemi značkou a omezením rychlosti. Pokud ale značení chybí, měl by řidič zavolat policii a vše nafotit. Náhradu škody na nápravě nebo proražené pneumatice pak může vymáhat po správci komunikace.