Kobra má další zásah, škoda na daních přesahuje 261 milionů

Praha - Policie obvinila tři muže kvůli fiktivním obchodům, při kterých deklarovali dodávky nářadí a projekčních služeb do USA. Státu tím údajně měla vzniknout škoda na daních přes 261 milionů korun. Na případu pracoval speciální útvar Kobra. Podezřelým hrozí za krácení daní až deset let vězení. Zatčeným je od 36 do 49 let. Jeden z trojice skončil ve vazbě, jeden z podezřelých pracuje jako advokát.

Vyšetřování se týká období od září 2009 do konce roku 2012. Podezřelí se podle policie domluvili na fiktivních obchodech a založili kvůli tomu několik tuzemských i zahraničních společností, v nichž vykonávali funkce statutárních zástupců.

„Vrácené DPH měli většinou z bankovních účtů okamžitě v hotovosti vybírat. Tímto jednáním měla být způsobena škoda ve výši nejméně 261 milionů korun. Vyplacení dalších 17 milionů korun bylo zabráněno,“ uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Policisté proti trojici zasáhli 2. prosince, kdy provedli domovní a další prohlídky. „V současné době je nadále prováděno šetření k zajištění výnosů z trestné činnosti,“ doplnil mluvčí.

Kobra už odhalila podezření na krácení daní ve výši téměř 1,5 miliardy

Speciální policejní tým Kobra tvoří policisté, celníci a specialisté finanční správy. Funguje od poloviny letošního června a zaměřuje se na boj proti velkým daňovým únikům. Dosud se týmu podařilo odhalit podezření na krácení daní ve výši jedné miliardy a 486 milionů korun.

Zásahy Kobry