Po srážce s kamionem zemřeli u Doks dva policisté

Doksy (Českolipsko) – Při ranní srážce osobního auta s kamionem u Doks na Českolipsku zemřeli dva policisté, jejich kolega utrpěl těžká zranění. Řidič kamionu byl zraněn lehce. Silnice I/38 byla kvůli nehodě na pět hodin uzavřena.

Policisté z Hradce Králové jeli na hraniční přechod Petrovice převzít od německých kolegů ženu, na niž byl vydán evropský zatýkací rozkaz. „Zadrženou si pro účely dalšího vyšetřování měli převzít dnes v 10:00,“ řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková. Při srážce zahynul šestapadesátiletý kriminalista a jednatřicetiletý příslušník uniformované policie. Jeho osmadvacetiletý kolega utrpěl těžké zranění. „Rodinám policistů jsme nabídli psychologickou pomoc. Zpráva o tragédii ostatní policisty hluboce zasáhla,“ doplnila mluvčí.

Nehoda se stala po osmé hodině ranní na silnici z Doks na Bělou pod Bezdězem zhruba 400 metrů před vjezdem do Obory. „Služební vůz VW Transporter se srazil s protijedoucím kamionem,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Ve služební dodávce zahynuli dva policisté, třetí byl ve vážném stavu vrtulníkem přepraven na traumatologii liberecké nemocnice. „Všichni tři policisté byli z Královéhradeckého kraje, plnili tu služební úkoly,“ dodala mluvčí.

Sledujte aktuální dopravní komplikace v důsledku sněžení na webu ČT24


K tragické nehodě kamionu a dodávky vyjížděly čtyři jednotky hasičů, tři z Libereckého, další ze sousedního Středočeského kraje. „Nebyla to dnes jediná nehoda, od rána jsme vyjížděli k dalším čtyřem, žádná z nich ale nebyla tak vážná,“ doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V Libereckém kraji od rána sněží a i na hlavních tazích leží rozbředlý sníh a vozovky mohou namrzat. Co se u Doks stalo, policie zjišťuje, k okolnostem nehody zatím Sochorová nic sdělit nechtěla. „Vyšetřování nehody převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ dodala mluvčí. Podle svědků z místa neštěstí se ale do protisměru zřejmě dostala policejní dodávka.

Nehody, při nichž zemřeli policisté

 • duben 2003 - Nehoda stála život policistu v Praze 8, který se vracel ze služby. Před sjezdem k Březiněvsi do jeho wartburgu narazil vůz Opel Omega. Wartburg se vznítil a muž v něm uhořel.
 • srpen 2003 - Šumperský policejní ředitel František Záhora zahynul při dopravní nehodě u Želechovic na Olomoucku. Cestou do zaměstnání narazil služebním vozem do zdi.
 • srpen 2003 - Smrtí policisty skončila nehoda nedaleko hraničního přechodu Studánky na Českokrumlovsku. Policista na motocyklu doprovázel autobus s cyklisty, kteří mířili na start závodu do Českých Budějovic, a srazil se s dodávkou.
 • říjen 2003 - V Českém Těšíně na Karvinsku při srážce s opilým řidičem mercedesu zemřeli tři policisté. Policejní vozidlo letělo vzduchem 30 metrů, než narazilo do stromu.
 • září 2004 - Ve Svobodě nad Úpou na Trutnovsku srazil a usmrtil policistu při provádění silniční kontroly opilý řidič. Z místa nehody ujel.
 • říjen 2004 - Tři lidské životy, z toho dvou policistů, si vyžádala nehoda v Prostějově. Zahynuli dva členové policejní hlídky a řidič, který nehodu zavinil.
 • září 2005 - Opilý řidič Škody Felicie usmrtil v Ostravě-Nové Vsi policistu, jenž mu dával znamení, aby zastavil.
 • květen 2007 - V Markovicích na Chrudimsku havarovalo policejní auto. Při nehodě zahynuli dva policisté, jejichž vůz narazil do mostu.
 • srpen 2007 - Policista zemřel na místě spolujezdce při nehodě služebního vozu na Tachovsku. Další tři policisté byli zraněni.
 • červen 2011 - Čtyři lidé zahynuli u Hluboké nad Vltavou, kde se srazil policejní vůz s osobním autem. Nehodu nepřežili dva policisté, eskortovaný muž a také devatenáctiletý muž z druhého auta.
 • květen 2014 - Muž pod vlivem drog a se zákazem řízení autem smrtelně zranil policistku nedaleko Kostelce nad Labem na Mělnicku. Policie řidiče pronásledovala a chtěla jej zastavit.