Počasí způsobilo pohromu na rakouských silnicích

Vídeň - Při hromadné nehodě zhruba 70 aut na severorakouské dálnici A1 zahynul jeden člověk a deset dalších utrpělo zranění. Nehoda se stala u města Sankt Pölten západně od Vídně ve směru na Linec. Řidiče zde překvapila námraza. Hasiči původně hovořili o více než stovce havarovaných vozů. Další dvě havárie ve štýrském tunelu Herzogberg na dálnici A2 si vyžádaly takřka 30 zraněných, z toho šest lidí je ve vážném stavu.

Záchranáři se ke zraněným u Sankt Pöltenu dlouho nemohli dostat a nakonec k nim museli dojít pěšky, neboť dálnice byla zablokována a nevznikl zde nouzový středový pruh pro sanitky a hasiče.

Havárie jsou hlášeny také ze Štýrska, kde se v tunelu Herzogberg staly takřka ve stejný okamžik dvě nehody. Ta vážnější z nich se stala ve směru na korutanský Klagenfurt, zhruba dvacítka havarovaných aut tubus tunelu zaplnila až ke stropu. Zranění utrpělo 24 lidí. Při druhé, ve směru na Štýrský Hradec, se srazily dva kamiony s osobním vozem. Příčina obou nehod není prozatím jasná, protože silnice byla sice mokrá, ale neklouzala. Policie se v souvislosti s vážnější z obou nehod domnívá, že řidič dostal po asi 150 metrech po vjezdu do tunelu smyk a vzápětí do něj narazila další auta.

Nehoda v rakouském tunelu Herzogberg
Zdroj: ČT24

V Dolních Rakousech se během odpoledne a večera i kvůli špatnému počasí stalo několik nehod na frekventovaných dopravních tepnách. Na dálnici A2 ve směru na Vídeň se srazilo asi sedm aut, dva lidé při havárii utrpěli lehká zranění. Na A22 u dálniční křižovatky nedaleko města Stockerau nezvládl řidič řízení a skončil v lese.

Na vnějším vídeňském okruhu S1 u sjezdu na Vösendorf vrazilo auto do stromu, dvě zraněné děti musel z místa neštěstí do nemocnice přepravit vrtulník. Nehoda se stala také mezi nájezdem na rychlostní silnici S5 a dunajským mostem Tullner Donaubrücke, jeden člověk při ní utrpěl vážné zranění a další lehké.

Evropa dál trpí kvůli zimnímu počasí (zdroj: ČT24)

Hromadnou nehodu ohlásil také Sankt Gallen na severovýchodě Švýcarska, kde se v tunelu Rosenberg v městském úseku dálnice A1 odpoledne srazilo 20 aut. Lehká zranění utrpěli tři lidé. Nejprve podle policie havaroval jeden vůz a za ním jedoucí řidiči již nestačili včas zastavit. Zřejmě i zde překvapila motoristy námraza, která se tvořila před vjezdem do tunelu.

Vydáno pod