Berlusconi si zase pustil pusu na špacír

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi se dnes otřel o homosexuály, když k aféře kolem další mladičké dívky, která se objevila v jeho blízkosti, prohlásil, že je lepší mít vášnivou slabost pro pěkné ženy než být teplý. Okamžitě tím vyvolal pobouření nejen mezi homosexuály, ale i v politických kruzích.

„Vulgární slova ministerského předsedy urazila nejen homosexuály, ale také ženy, kterým se (Berlusconi) musí omluvit,“ uvedl prezident italského spolku homosexuálů Arcigay Paolo Patane.

„Berlusconi již není v situaci, aby mohl tuto zemi řídit. Je to nezodpovědná osoba, která chce působit silně, přitom se ale ocitla na konci své politické kariéry. Každý den je jasnější, že Berlusconi musí nutně odstoupit,“ konstatovala šéfka opoziční Demokratické strany (PD) Anna Finocchiarová. Jiný člen PD označil Berlusconiho podle agentury DPA za „ostudu Itálie“.

Nejnovější Berlusconiho aféra, která plní přední stránky italského tisku, se týká sedmnáctileté marocké dívky, která se údajně jmenuje Ruby a která milánským soudcům řekla, že se zúčastnila večírků v Berlusconiho soukromé vile v Arcore u Milána. Berlusconi prý navíc v květnu tlačil na policii, aby propustila „Ruby“, kterou zadržela kvůli údajné krádeži. Opozice žádá premiérovu demisi.

Čtyřiasedmdesátiletý Berlusconi si z nejnovějšího skandálu vrásky příliš nedělá. „Všechno to půjde do ztracena. Nakonec se ukáže, že jsem tak jednal pouze ze solidarity, jako to dělám vždy. (…) Pracuji nepřetržitě. Příležitostně se stane, že se ohlédnu za nějakou hezkou ženou. Lepší je mít rád pěkné ženy než být teplý,“ prohlásil dnes podle agentury APA italský premiér.