Na Zlínsku byl nalezen tajný sklad s protitankovými střelami

Doubravy (Zlínsko) – Policisté našli v přístavku rodinného domu v Doubravách na Zlínsku tajný sklad zbraní. Podle neoficiálních informací se jednalo o samopaly a dokonce také o protitankové střely. Místo příslušníci zajistili a povolali pyrotechniky. Policie se snažila nález utajit a dnes se již nechce k případu dál vyjadřovat.

Policejní mluvčí Petr Jaroš novinářům pouze potvrdil, že se v malé budově na zahradě rodinného domu v malé obci Doubravy našly zbraně a výbušniny. Obyvatelům vesnice podle něj nehrozí žádné nebezpečí. „K žádné evakuaci nemuselo dojít, pouze jsme objekt opáskovali,“ poznamenal Jaroš. Nález už zkoumají přivolaní pyrotechnici, kteří si jej nejspíš odvezou k analýze. Žádné bližší informace policie sdělit nechce.

Podle neoficiálních informací ČT byly nalezeny samopaly, ruční protitankové granátomety včetně hlavic, samopaly SA 58 i trhavina. Jeden z přítomných mužů mimo záznam poznamenal, že s obsahem skladu by se dala rozpoutat malá válka. Na muniční sklad přitom údajně policisté narazili náhodou, domovní prohlídka probíhala za jiným účelem.

Podle místních obyvatel v rodinném domku bydlí mladý pár, na kterém se jim nikdy nic podezřelého nezdálo. Z nálezu muničního skladu proto byli velmi překvapení. Sousedé dále uvedli, že před několika měsíci vídali cizího muže, jak do domku vozil bedny. „Jezdil sem nějaký chlapík, škodovka tu byla, dodávečka, vozil nějaké bedny,“ vzpomínal jeden ze sousedů, nic bližšího ale nevěděl.

Ruční protitankový granátomet neboli RPG je zbraň s výbušným projektilem, používaná armádami po celém světě. Hraje významnou roli v současných válečných konfliktech a je velmi často používána i povstalci a teroristickými skupinami. Své velké oblibě se těší především proto, že vystřelený granát má raketový pohon.

Samopal vzor 58 je lehká, pěchotní, automatická útočná puška s vyjímatelným zásobníkem. Na první pohled velmi připomíná ruský Kalašnikov AK-47, proto bývá někdy označován jako „český Kalašnikov“. SA 58 je originální zbraň, ryze tuzemské konstrukce.

Policie uvalila na případ přísné informační embargo a nemá radost, že se o jejím nálezu média vůbec dozvěděla. Během dneška již žádné nové informace poskytovat nechce. Na místě se policisté a technici zřejmě zdrží až do večerních hodin.

Nahrávám video
Reportáž Luboše Dostála
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Rozbory potvrdily, že na více místech teče do Lipna nečištěná splašková voda

Špatně, nebo vůbec nepřečištěná splašková voda odtéká na mnoha místech přímo do vodní nádrže Lipno. Potvrdily to i první rozbory Povodí Vltavy. Ze stovky prověřovaných lokalit našli vodohospodáři problém nejméně u desetiny z nich.
před 3 hhodinami

V neregistrovaném chovu na Brněnsku objevili veterináři podvyživené slepice

Více než dva tisíce slepic choval hospodář v Ivančicích na Brněnsku v nevyhovujících podmínkách a bez registrace. Krajští veterináři měli podezření na salmonelu, nákaza se ale nepotvrdila. Přesto zakázali prodej vajec. Podle Státní veterinární správy zůstává v takových podmínkách riziko nákazy zvýšené. Případem se zabývá i policie.
před 13 hhodinami

Kde jsou v Česku praktici, ukazuje mapa. Na místa pro začínající chce sdružení zvýšit dotace

Podle představ Sdružení praktických lékařů by na místa pro začínající lékaře měla být v dalších letech až dvojnásobná dotace. Sdružení o tom chce jednat s resortem zdravotnictví. Letos na specializační vzdělávání mladých praktiků pro děti i dospělé, ale třeba i psychiatrů, stát pošle o sto milionů korun více, než počítal původní návrh rozpočtu. Podobnou částkou by v druhé polovině roku měly přispět i pojišťovny. Podporu plánují cílit do míst, kde je lékařů málo.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Bruntál zahájil vyvlastňování pozemků pro přehradu v Nových Heřminovech

V souvislosti se stavbou přehrady v Nových Heřminovech na Bruntálsku zahájil městský úřad v Bruntále tři vyvlastňovací řízení. Odbor výstavby a územního plánování tak učinil na podnět státního podniku Povodí Odry, řekla mluvčí povodí Šárka Vlčková. O vyvlastnění pozemků by mohlo být rozhodnuto nejpozději v lednu příštího roku. Zahájení stavby je naplánované na podzim roku 2027.
před 20 hhodinami

Kubova náměstkyně zřejmě postavila dům bez povolení. Černá stavba to není, tvrdí

Místo výhledu na rybník zeď. Chatař přišel po 50 letech kvůli nové stavbě o unikátní panorama. Nový dům, zřejmě bez platného stavebního povolení, si v jeho sousedství postavila náměstkyně jihočeského hejtmana Martina Kuby (dříve ODS, nyní Naše Česko) a budějovická radní Lucie Kozlová (nestr.). Ta tvrdí, že o černou stavbu nejde. Kauzu aktuálně řeší stavební úřad. Detaily zjišťoval na místě pro Reportéry ČT Petr Vodseďálek.
před 20 hhodinami

Sněhová kalamita zkomplikovala provoz na D1

Dálnice D1 na Vysočině je v úterý ráno kvůli sněhové kalamitě obtížně sjízdná. V noci se na ní stalo několik nehod, uvázlé kamiony blokovaly komunikaci v obou směrech mezi 88. a 115. kilometrem. Policie varovala, aby řidiči na dálnici u Humpolce nebo u Jihlavy vůbec nenajížděli. Kolony na dálnici se po šesté hodině začaly pomalu rozjíždět. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným sněžením platí na Vysočině do úterních 09:00.
včeraAktualizovánovčera v 08:47

Speciální auta kontrolují parkování ve většině krajských měst. Výjimkou je sever

Monitorovací vozidlo ke kontrole parkování už jezdí téměř ve všech krajských městech. Od ledna funguje v Pardubicích a ve Zlíně. Hradec Králové má speciální vůz s kamerami na střeše od loňského října, spolu se strážníky tam už odhalil přes patnáct set přestupků. V Liberci pořízení odložili. Druhým krajským městem, které takové auto ještě nemá, je Ústí nad Labem.
včera v 06:30

Reportéři ČT zmapovali spornou zakázku na svoz odpadu v Praze

Od srpna má městská firma Pražské služby postupně přebírat svoz odpadu z celé metropole. Společnost pro to ale nemá dostatek kapacit. K zajištění služeb chce využívat subdodavatele. Vypsala proto soutěž za více než čtyři miliardy korun. U některých členů pražské koalice a dozorčí rady Pražských služeb zakázka budí podezření. O sporu točili Reportéři ČT.
16. 2. 2026
Načítání...