Znojmo - Kdo před šesti lety přepadl a oloupil poštovní doručovatelky ve Znojmě? Tuto hádanku dnes opět rozplétal okresní soud. Za loupeže si už sice odpykali trest dva muži, v lednu se ale k trestnému činu přiznal jiný pachatel, který je společně s další ženou obžalován nyní.
Znojemský soud zjišťuje, kdo přepadával doručovatelky
Dopolední část soudu probíhala za zavřenými dveřmi, s vyloučením veřejnosti. Soud vyslechl tři doručovatelky, které byly před šesti lety přepadeny. „Začal mě škrtit a řekl, že chce peníze. Ty jsem mu vydala. Potom vyhrožoval, že jestli ho budu pronásledovat, tak mě zabije,“ uvedla ve výpovědi jedna z přepadených.
S výpověďmi svědkyň byl odpoledne konfrontován i obžalovaný Antonín Škrdla. Ten se k přepadení, na rozdíl od Renaty Čučkové, která k soudu ze zdravotních důvodů nechodí, přiznal a dopolední výpovědi dokonce upřesnil několika detaily. „Můj klient vinu doznává a při jednání plně spolupracuje. Myslím, že je to výrazná polehčující okolnost,“ řekla advokátka Antonína Škrdly Jana Řezáčová.
Kdo zločin před lety skutečně provedl a jestli se původně odsouzení nestali oběťmi justičního omylu, to by mohla pomoci osvětlit i rekonstrukce. Navrhuje ji státní zástupkyně.
Pokud soud uzná nové obžalované vinnými, dříve odsouzeným by pravděpodobně vznikl nárok na odškodnění. Termín dalšího jednání ale soud dnes nestanovil.