Dvacetiletý cizinec podezřelý ze znásilnění v Krči je ve vazbě

Praha – Soud uvalil vazbu na mladíka podezřelého z brutálního znásilnění v Praze-Krči loni v prosinci. Jde o dvacetiletého ukrajinsky hovořícího muže. Podle vyšetřovatelů má na svědomí ještě další dva pokusy o násilí. Podezřelý cizinec žije v Praze čtyři roky.

Policisté muže zadrželi minulý pátek a obvinili ho za znásilnění a dva pokusy o ně, za což mu v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. „Avšak pokud znalec v oboru dojde k závěru, že některá z poškozených utrpěla jeho útokem těžkou újmu na zdraví, může za mřížemi strávit až dvanáct let,“ dodal pro ČT policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté po násilníkovi pátrali od prosince. Několik dní před Vánocemi mu napadl v noci dvě ženy v Praze 4, ty se ale útočníkovi ubránily. Policisté vyšetřovali případy jako pokusy o znásilnění s podezřením, že stejný pachatel má na svědomí brutální znásilnění v Krči o týden dříve. V pátek kriminalisté zadrželi muže v jeho bydlišti v Praze 4. Už v pondělí policisté informovali, že vedle znásilnění z loňského prosince má na svědomí i další dva pokusy o násilí.

K ciznci přivedly policisty stopy z místa činu (zdroj: ČT24)

Násilník napadl ženu 22. prosince ve Štúrově ulici, podruhé zaútočil přibližně o 45 minut později v Otradovické. Předchozí brutální znásilnění se stalo v podchodu pod Vídeňskou ulicí směrem k Thomayerově nemocnici. Muž tehdy přepadl devětadvacetiletou ženu, položil jí ruku na krk a druhou rukou neznámý předmět k hlavě. Poté ji znásilnil u areálu školy a školky Klárova ústavu. Jeho sexuální útok trval přes hodinu, útočník přitom ženu také bil.