Hana Hegerová převzala diamantovou desku Supraphonu

Praha - Šansoniérka Hana Hegerová, která 20. října oslavila osmdesátiny, dnes v Praze od zástupců vydavatelství Supraphon převzala diamantovou desku za 1 580 000 prodaných nosičů. Stejné ocenění za úspěšný prodej získali Karel Gott, Jiří Suchý, Jiří Schelinger, Karel Svoboda, skupina Olympic nebo zástupci Divadla Spejbla a Hurvínka.

Přestože letos ohlásila Hana Hegerová konec veřejného vystupování, dnes připustila, že se zcela nevzdává myšlenky na nové nahrávky. Doma má například dosud nezhudebněný text Michala Horáčka. „Spolupráce s paní Hegerovou byla úžasná věc, která v podstatě vyplnila většinu času mého muzikantského života,“ podotkl Petr Malásek, který dvě desítky let vedl doprovodnou skupinu Hegerové. Společně absolvovali kolem 2 500 originálních koncertů, kdy každý z nich byl něčím svébytný. „Byla to krásná nejen muzikantská, ale i lidská škola, protože být po boku takové dámy je pro život vždy přínosné,“ dodal Malásek.

Zpěvačka připravuje svou biografii

Hana Hegerová slavila své kulaté narozeniny tak, jak to má nejraději, v kruhu nejbližší rodiny, kapely, přátel a spolupracovníků. Dárky nejen přijímala, ale ke svému jubileu i dva pro své fanoušky připravila. První v podobě DVD PASIÁNS s podtitulem Písně a dokumenty 1962 – 1994, které vydal Supraphon. Druhý dárek je sice ještě ve stádiu vzniku, ale určitě bude stát za to. Již několik měsíců připravuje s jedním z přátel, Tomášem Padevětem, absolutně první autorizovanou knihu o sobě.

Publikace bude obsahovat unikátní informace z jejího života, a to jak profesního, tak osobního, které ještě nebyly nikdy uveřejněny. Navíc doplněné o rozhovory s nejbližšími spolupracovníky, přáteli a rodinou. Autor také pečlivě vybírá z archivních dokumentů a fotografií to nejlepší. Konečně tak vyjde kniha, která přinese osobní pohled interpretky a nahradí dosud vydané a neautorizované knihy, většinou sepsané bez vědomí Hany Hegerové, z různých novinových výstřižků.

Od jedné takové „publikace“, která se objevuje v tyto dny, se paní Hegerová distancuje.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Zemřel akademický malíř Jan Sovák

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve dvaasedmdesáti letech akademický malíř Jan Sovák. Rodák z Tábora, jenž v 80. letech emigroval do zámoří, mimo jiné ilustroval sci-fi román Jurský park, podle něhož natočil Steven Spielberg stejnojmenný film. O úmrtí informoval mluvčí táborského městského úřadu Luboš Dvořák.
před 2 hhodinami

Zemřel nositel Nobelovy ceny za literaturu Vargas Llosa

Ve věku 89 let zemřel peruánský nositel Nobelovy ceny za literaturu Mario Vargas Llosa. Podle agentury AP to v neděli oznámil syn velikána latinskoamerické literatury, který je autorem oceňovaných románů jako Město a psi nebo Kozlova slavnost. Potomci spisovatele oznámili, že jejich otec bude zpopelněn a nebude se konat žádné veřejné poslední rozloučení.
06:31Aktualizovánopřed 6 hhodinami

Nákaza, monstra, ocenění. Vrací se seriál The Last of Us

Seriál The Last of Us ze světa pohlceného ničivou pandemií se vrací v druhé řadě. Příběh ověnčený osmi televizními cenami Emmy vznikl na motivy oceňované videohry. O pokračování ČT mluvila přímo s tvůrci. V herní předloze i v seriálu čelí hrdinové nákaze, která lidi proměňuje v nemrtvá monstra. Základ má přitom ve skutečném světě. Houba kordyceps reálně běžně parazituje na drobném hmyzu.
před 19 hhodinami

Na pražském Comic-Conu soutěžili cosplayeři

PragoCosplay je kostýmová soutěž na Comic-Conu v Praze. V prvním on-line kole kostýmy ohodnotila odborná porota a vybrala 12 nejlepších do druhého kola. V něm výtvory nejdřív neveřejně hodnotila zahraniční porota. Večer byl pak věnovaný show pro diváky, kde se hodnotilo nejen provedení kostýmu, ale také roleplay, který ke cosplayi patří.
12. 4. 2025

Celní bitva světových gigantů zasáhne v Číně i Hollywood

Americko-čínská obchodní válka má mnoho bitevních polí. Už léta čelí v Číně Hollywood tvrdé cenzuře. A nyní se chystá další omezení: sníží se roční počet povolených premiér.
12. 4. 2025

Nejhorší, okomentoval Trump portrét od britské malířky. Ten od Putina ho dojal

Americký prezident Donald Trump v nedávné době ohodnotil dva své portréty a jeho názory na umění se neobešly bez konfrontace. Zatímco obraz od britské malířky Sarah A. Boardmanové označil za „nejhorší ze všech“, jiná podobizna, namalovaná z podnětu ruského vůdce Vladimira Putina, mu připadala jako „laskavý“ dar.
12. 4. 2025

Nový dokument mapuje osudy vězeňkyň na Cejlu

Unikátní snímek mapující osudy vězeňkyň v brněnské věznici na Cejlu uvede za necelý měsíc Česká televize. Tvůrci po deset let natáčeli s ženami, které obávanou věznicí prošly v době protektorátu i komunistické totality. Čtvrteční premiéru v Brně zhlédla i jedna z posledních žijících pamětnic.
11. 4. 2025

Jak Josef Čapek zemřel, už nezjistíme, obává se odbornice

Před osmdesáti lety zemřel malíř a spisovatel Josef Čapek. Podle některých zdrojů se tak stalo 10. dubna 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen. Čapkovo tělo se nikdy nenašlo. Za jakých okolností přesně zemřel, už možné zjistit není, obává se předsedkyně Spolku přátel Památníku Karla Čapka Kristina Váňová, která o Josefu Čapkovi mluvila s Martinem Řezníčkem v Událostech, komentářích.
11. 4. 2025
Načítání...