Teplé počasí přijde a neodejde, příští týden bude přes 25 stupňů

Praha - Příští týden se výrazně oteplí, teploty mohou přesáhnout 25 stupňů Celsia. Zbytek období do poloviny června by měl být teplotně průměrný, denní maxima by se tak měla pohybovat kolem 22 stupňů. Příští týden by navíc měl být srážkově podprůměrný, slibuje tak i konec současného deštivého počasí.

Podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu je osmdesátiprocentní pravděpodobnost, že týden od pondělka bude teplotně nadprůměrný. „Další tři týdny předpovídaného období by měly být teplotně blízko dlouhodobým průměrům,“ doplnili meteorologové.

Příští týden by měl být nejen nejteplejší, ale také nejsušší. Nejvíce srážek naopak ČHMÚ očekává v týdnech od 26. května a od 9. června, přičemž celkově by se následující čtyři týdny neměly vymykat normálu. Celkové týdenní srážkové úhrny by se pravděpodobně neměly dostat přes 30 milimetrů.

Vývoj teplot
Zdroj: ČT24

V jednotlivých regionech České republiky se však může situace výrazně lišit. „Vzhledem k tomu, že bude přibývat srážek bouřkového charakteru, lze předpokládat velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek,“ upozornil ČHMÚ.

Průměrná teplota pro období od 19. května do 15. června je v Česku 15,4 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1955, kdy se teplotní průměr propadl až na rovných 12 stupňů Celsia. Nejteplejší přelom května a června naopak panoval před jedenácti lety, tehdy byla průměrná teplota 19,3 stupně Celsia.

Vydáno pod