Příznivci Věcí veřejných v Kladně vyzvali Klasnovou k rezignaci

Kladno - Místopředsedkyně Věcí veřejných a Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová byla dnes kladenskými příznivci strany vyzvána k rezignaci. Podle nich porušuje stanovy, jak uvedl lídr kandidátky Lepší Kladno Milan Hamerský. Klasnová se k obvinění zatím nevyjádřila, podle krajského manažera VV Jana Humla naopak porušili stanovy lidé kolem Hamerského.

V Kladně se příznivci a členové Věcí veřejných ucházejí o přízeň voličů na dvou kandidátkách. Jednu, nazvanou Lepší Kladno, vede Hamerský a je sestavena ze sdružení nezávislých kandidátů, příznivců a členů VV a Klubu angažovaných nestraníků. Druhá, s lídrem Václavem Weissem, byla vybrána v internetových primárkách registrovanými příznivci VV.

Podle Hamerského, který je dosud čekatelem na členství, vznikla konkurenční frakce v rozporu se stanovami. Její zástupci se údajně stali členy VV za tři týdny, přestože by to podle stanov mělo být až za dva měsíce. Skupina má prý podporu krajského manažera Humla a Klasnové, která je pověřena řízením krajské organizace. Situací v Kladně se podle Hamerského měla zabývat revizní komise strany, jeho podnět se však nesetkal s odezvou.

Toto však Huml popřel: „Komise se ještě nesešla a inspektor, který se věcí zabýval, žádné pochybení nenašel.“ Podle něj stanovy porušili naopak lidé kolem Hamerského, když bez vědomí grémia rozhodli o kandidátce Lepší Kladno.

Podle Hamerského by se vedení VV mělo ke kladenské kandidátce VV jasně postavit a projevit stejnou rozhodnost jako TOP 09 v Liberci, kde byla kandidátka tohoto uskupení stažena: „Vzhledem k aktivnímu podílu místopředsedkyně Klasnové na celé kauze ji vyzýváme ke složení funkce ve vedení strany pro porušení ustanovení stanov - dbát o dobré jméno strany.“

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Schválení rozpočtu rozjede výstavbu dopravní infrastruktury

Správci silnic i železnic vyčkávali kvůli nejistému financování s podpisem desítek smluv. Se schválením rozpočtu na tento rok se spouštějí nové dopravní stavby. Letos půjde do Státního fondu dopravní infrastruktury rekordních 169 miliard korun.
před 1 hhodinou

VideoHoliš i Půta věří, že vláda přistoupí na změnu rozpočtového určení daní

V pondělí se ve Strakově akademii poprvé setkají zástupci nové vlády s hejtmany. Hlavním tématem budou peníze pro regiony. Zákon o rozpočtovém určení daní (RUD), který platí od roku 2005, podle hostů Duelu ČT24 – hejtmanů krajů Libereckého Martina Půty (SLK) a Zlínského Radima Holiše (ANO) – neodpovídá současnému stavu a je neudržitelný. „Pokud doneseme většinovou dohodu (hejtmanů na změně), vláda s ní bude pracovat,“ sdělil Holiš. „Já si dovedu představit i situaci, že vláda rozpočtové určení daní pro kraje změní bez dohody s kraji,“ řekl Půta. Pořad moderovala Jana Peroutková.
před 2 hhodinami

Města se kvůli propagaci obrací na influencery

Plzeň už třetím rokem využívá influencery k propagaci města. Podle organizace Visit Plzeň umožňuje takový marketingový nástroj s relativně nízkými náklady oslovit široké publikum a cílit na konkrétní skupiny návštěvníků. Spolupráce s tvůrci obsahu se přitom osvědčuje i v dalších regionech. Například Ostrov na Karlovarsku nyní hledá vlastního influencera a jihomoravská centrála cestovního ruchu s nimi pracuje dlouhodobě.
před 5 hhodinami

Snížení daně na pohonné hmoty nyní vláda neplánuje, ODS na něm trvá

Vládní koalice zatím nehodlá snižovat spotřební daň na benzin a naftu, oznámili v Debatě ČT její zástupci – místopředsedové sněmovny Patrik Nacher (ANO) a Jiří Barták (Motoristé) a šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Občanští demokraté ho však podle dalšího místopředsedy dolní komory Jana Skopečka (ODS) požadovat budou už nyní, kritizují podceňování situace. Pirátská poslankyně Olga Richterová upozornila na hrozící zdražování potravin. Poslanec Lukáš Vlček (STAN) zdůraznil dopad na ceny plynu a zemědělských hnojiv.
13:55Aktualizovánopřed 6 hhodinami

Havlíček: Česko má předjednaný kontrakt na zarezervování plynu na terminálech v USA

Česko má předjednaný dlouhodobý kontrakt na roční zarezervování 1,4 miliardy metrů krychlových plynu v terminálech v USA, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) po příletu ze Spojených států. Cílem je podle něj diverzifikace zdrojů energie a posílení bezpečnosti.
před 6 hhodinami

Dávat víc než dvě procenta HDP na obranu je teď dle Schillerové nereálné

Závazek dávat na obranu dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) je podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) nezpochybnitelný. Slibovat vyšší výdaje ale není v současnosti reálné, uvedla v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zástupci opozice kritizovali v debatě přístup vlády k obraně. Kabinet ANO, SPD a Motoristů podle nich neplní spojenecké závazky.
před 7 hhodinami

Senioři poptávají kurzy práce se smartphony. Preferují je před počítači

Focení, sociální sítě, poslech hudby, on-line nákupy nebo zdravotnické aplikace. Mezi seniory roste zájem o kurzy zacházení s chytrými telefony, potvrdili ČT oslovení organizátoři lekcí. Nejčastěji se penzisté učí v malých skupinách, existuje ale také možnost individuálních konzultací nebo jednorázových přednášek.
před 15 hhodinami

Armáda nabírá nové posily

Letošní plán armády je získat 2100 nových vojáků z povolání. Už teď v březnu hlásí, že se jí to z větší části daří. Na rozdíl od minulých let, kdy byl nábor slabší. Podle generálního štábu pomáhá jednodušší příjem nováčků, růst platů, ale i větší povědomí o možnostech služby. Třeba tento víkend se vojsko prezentuje i na festivalu Comic-Con v Praze.
před 16 hhodinami
Načítání...