Policisté budou do konce týdne řídit dopravu v centru Ústí

Ústí nad Labem - Policie se zaměřila na problematickou dopravu v centru Ústí nad Labem a nasadila zde asi 20 dopravních policistů, kteří tu na křižovatkách ručně řídí provoz. Snaží se tak vyřešit dlouhé zácpy kvůli rekonstrukci silnice, která spojuje Děčín s Prahou. Kvůli ní musí automobily projíždět po objízdné trase centrem města. Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové zůstanou policisté na křižovatkách do konce týdne.

Kolony se pokoušela již v pondělí zvládnout desítka policistů, ale bylo jich málo. Proto dnes jejich počet policie navýšila. Podle Hyšplerové se situace uklidnila. Uvedla, že pomohlo nejen posílení hlídek, ale mnozí řidiči se raději centru města vyhýbají a snaží se najít jinou trasu. Přesto ve městě stále kolony jsou. Někteří řidiči se dokonce snaží projet přímo rekonstruovanou silnicí podél labského břehu.

Ředitelství silnic a dálnic muselo rozkopanou silnici podél Labe, která byla dosud částečně průjezdná, zcela uzavřít kvůli opravě mostu. Otevřená má být až 13. prosince. Stavba, se kterou ŘSD začalo letos v dubnu, bude stát 577 milionů korun. Silnice měla být hotova za dva roky od započetí stavby, práce se ale na několik týdnů zastavily kvůli nedostatku peněz. Ministerstvo dopravy je nakonec v rozpočtu našlo.

Součástí stavby je i protipovodňová hráz, která zabrání téměř každoročnímu zaplavování silnice. Povodně a následné zavření silnice v centru Ústí nad Labem totiž dosud způsobovaly dopravní kolaps podobný tomu nynějšímu, který je způsobený stavebními pracemi. Po dokončení všech úprav by měla být silnice průjezdná i při pětileté povodni.

Objízdné trasy při uzavírce v Ústí nad Labem
Zdroj: ČT24/Google

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Ministerstvo zahraničí akredituje prezidenta na summit NATO, potvrdil Babiš

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) pošle žádost na rozšíření delegace na summit NATO v Ankaře o prezidenta Petra Pavla. Před odletem na konferenci o obnově Ukrajiny do Polska to potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO). Pavel podle něj bude členem delegace i s doprovodem.
07:49Aktualizovánopřed 34 mminutami

Prokop rezignoval a nebude kandidátem ANO na pražského primátora

Kandidát na pražského primátora za ANO Ondřej Prokop nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách a skončí ve všech politických funkcích. Zdůvodnil to tlakem médií na něj a jeho okolí. Prokop to uvedl ve videu na facebooku. Předseda ANO Andrej Babiš v reakci na to řekl, že se musí svolat mimořádný sněm pražské organizace, na kterém se zvolí nový předseda. O kandidátkách do komunálních voleb vedení ANO podle Babiše rozhodne koncem června.
07:43Aktualizovánopřed 44 mminutami

V Gdaňsku začíná konference o obnově Ukrajiny, Česko zastoupí Babiš a Mrázová

V Gdaňsku na severu Polska ve čtvrtek začne dvoudenní konference věnovaná poválečné obnově Ukrajiny. Ukrajinskou delegaci kvůli aktuální roztržce mezi Varšavou a Kyjevem místo prezidenta Volodymyra Zelenského povede premiérka Julija Svyrydenková. Zúčastnit se má šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová i desítky hlav států a šéfů vlád. Česko budou zastupovat premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO).
03:25Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Metro B ráno nejezdilo přes centrum Prahy, vlak narazil do spadlého kabelu

Metro na lince B mezi Smíchovským nádražím a Florencí v centru Prahy ve čtvrtek ráno v obou směrech zhruba dvě hodiny nejezdilo, provoz byl obnoven kolem 06:45. Pražský dopravní podnik (DPP) původně informoval o srážce metra s člověkem ve stanici Anděl, mluvčí DPP Aneta Řehková posléze upřesnila, že vlak narazil do překážky, kterou byl spadlý kabel.
05:32Aktualizovánopřed 1 hhodinou

VideoNová zelená úsporám opět startuje, doznala ale změn

Po víc než půlroční pauze stát znovu podpoří renovace budov, které mají snížit spotřebu energií a účty za ně. Startuje opět Nová zelená úsporám. Dotaci ale získají už jen zranitelné domácnosti. Pro ostatní budou k dispozici bezúročné úvěry. Fond životního prostředí začne přijímat elektronické žádosti ve čtvrtek od deseti hodin. S přípravou žádostí by měli pomoct energetičtí poradci, a to nejen zranitelným domácnostem. Novinkou, kterou budou zájemci o podporu potřebovat, nebo aspoň řada z nich, je renovační pas. To znamená posouzení, jaká opatření by v budovách měli udělat, a to i po jednotlivých etapách. Nová zelená úsporám by měla pokračovat průběžně a podle současného nastavení podpory trvat až do podzimu 2029.
před 3 hhodinami

Tlak na média veřejné služby je celoevropský, míní jejich šéfky z Litvy a Švédska

Tlak na veřejnoprávní média sílí napříč Evropou a situace v jednotlivých zemích má dopad i za jejich hranicemi, varují šéfky litevské LRT a švédského rozhlasu Monika Garbačiauskaité-Budrienéová a Cilla Benköová. Pro ČT promluvily i o politických zásazích, nutnosti nezávislého a předvídatelného financování i roli médií veřejné služby v době krizí, dezinformací a digitální proměny.
před 11 hhodinami

Záměr zestátnit ČEZ je pro občany nevýhodný, tvrdí skupina odpůrců

Proti záměru zestátnit výrobu energetické skupiny ČEZ vystoupila skupina deseti signatářů otevřeného dopisu adresovaného premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Patří mezi ně například bývalý předseda vlády a exguvernér centrální banky Jiří Rusnok, bývalý generální ředitel ČEZu Jaroslav Míl nebo předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Chystané rozdělení firmy je dle nich nevýhodné pro občany a pomůže jen minoritním vlastníkům společnosti.
před 11 hhodinami

Babiš: Rozhodnutí ÚS respektuji. Pak ho označil za absurdní. Macinka vidí pokus o puč

Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil, že předběžné opatření Ústavního soudu (ÚS) ve věci účasti prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře respektuje, následně ho však označil za absurdní a proti zájmům Česka. Šéf Motoristů a ministr zahraničí Petr Macinka mluví o pokusu o ústavní puč. Předseda koaličního hnutí SPD a šéf sněmovny Tomio Okamura tvrdí, že se soud stal vazalem hlavy státu. Opoziční politici naopak hovoří o správném kroku, který je třeba respektovat. Sám Pavel rozhodnutí ÚS rovněž uvítal.
včeraAktualizovánopřed 12 hhodinami
Načítání...