Policie rozbila gang obchodníků s kradenými luxusními vozy

Praha - Středočeská policie rozbila údajný gang, který obchodoval s kradenými luxusními auty. Obvinila šest lidí a zajistila 35 aut v celkové hodnotě přes 40 milionů korun. Šlo o velmi luxusní vozidla převážně značek BMW X5, BMW X6, Mercedes Benz, Porsche a Audi. Obviněným hrozí až osm let vězení. Podle serveru tn.cz je mezi nimi i bývalý fotbalista Tomáš Skuhravý. Mluvčí krajské policie Soňa Budská v této souvislosti pouze potvrdila, že jedním ze zadržených, který je ale stíhán na svobodě, je bývalý československý fotbalový reprezentant.

Skupina podle Budské působila především ve Středočeském a Ústeckém kraji a na západě Čech, kde měli obvinění zázemí a kde prováděli nelegální zásahy do identifikátorů odcizených vozidel. Obstarávali si údajně luxusní vozidla odcizená v Česku a Německu, která ukrývali v různých garážích nebo bývalých průmyslových objektech. K upraveným vozům pořizovali padělané technické průkazy a přihlašovali je do českého registru motorových vozidel. Podle Budské jim to usnadňovala nedostatečná právní úprava týkající se registrace aut.

Policisté prověřují i možné napojení na STK a pracovníky na odborech dopravy

„Vozidla byla upravena velmi profesionálně, tudíž se nelegální zásah do jednoznačných identifikátorů vozidel nedal při běžné technické prohlídce odhalit,“ uvedla mluvčí. Nesrovnalosti podle ní odhalila až odborná policejní expertiza. Také padělky technických průkazů byly podle policie velmi zdařilé. Počet zajištěných kradených aut navíc nemusí být úplný. „Kriminalisté prověřují další vozidla a zároveň po jiných pátrají v zahraničí,“ uvedla mluvčí. Policisté také prověřují možné napojení obviněných na další jedince, zejména na stanicích technických kontrol a na pracovníky na odborech dopravy.

Kriminalisté činnost skupiny monitorovali téměř rok. Část podezřelých zadrželi 28. června časně ráno a při domovních prohlídkách u nich zajistili několik aut odcizených jak v Česku, tak v Německu, několik již nelegálně upravených vozidel, počítače, paměťové nosiče s údaji k vozům a jejich fotografiemi a množství dokumentů. Zbylí členové skupiny byli dopadeni 2. a 12. srpna.

Policie obvinila čtyři muže z legalizace výnosů trestné činnosti a podílnictví a jednoho z nich také z distribuce drog, protože údajně prodával pervitin a vyvezl ho i do Německa. Pátý zadržený čelí obvinění ze zpronevěry a šestý z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všichni obvinění jsou české národnosti a je jim od 32 do 46 let.

Vydáno pod