Oběti žhářského útoku si prohlédnou vhodné nemovitosti

Vítkov - Víc než 600 000 korun se už sešlo na bankovním kontě, které pro oběti žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku zřídila tamní radnice. Podle starosty města Pavla Smolky se za tuto částku dá ve Vítkově či v okolí pořídit domek. Členové rodiny se proto v pátek sejdou s představiteli města a dohodnou se na dalším postupu.

„Víme o dvou či třech nemovitostech, které by se už daly pořídit. Na konkrétní nabídky by se rodina měla jet podívat během příštího týdne. Doprovázet je bude naše pracovnice,“ řekl starosta. Dodal, že město dostalo nabídku i z jihomoravského Kyjova. „Tamní obyvatel prodává čtyřpokojový domek. Cena je 650 000 korun a byl by zařízený. Nabídku předáme,“ dodal starosta.

Peníze na účtu začaly přibývat po vysokých částkách v posledních dnech. „Například částkou 50 000 korun přispěla Židovská obec. Stejnou sumu poslal soukromý dárce. O 10 000 korun víc poslala jedna romská organizace,“ vyjmenoval.

V současné době rodina bydlí ve dvou pokojích vítkovské azylové ubytovny. Celkem zde žije osm lidí včetně Anny Sivákové a Pavla Kudrika, kteří byli při požáru popáleni. Jejich dvouletá dcera Natálka, která utrpěla popáleniny na 80 procentech těla, zůstává nadále v péči lékařů.

Pavel Kudrik
Zdroj: ČT24
Vydáno pod