Na Vysočině začínají opravy silnic

Jihlava - Na Vysočině začínají stavbaři pracovat na opravách silnic. Opravy za stovky milionů korun budou prováděny ve všech částech kraje, potrvají až do října. Největší komplikace zřejmě na řidiče čekají od června do konce letních prázdnin. Na omezení a objížďky narazí na hlavních tazích, na regionálních silnicích i ve městech a obcích.

Pracovníci krajské správy a údržby silnic už začali odstraňovat výtluky ve vozovkách, které vznikly během letošní zimy, zahájeny byly i některé větší opravy. „Nejvíc činností ale bývá prováděno v teplých měsících, od června do srpna,“ řekl ředitel správy Zdeněk Vacek.

Kraj Vysočina letos za modernizaci své silniční sítě vydá přes 800 milionů Kč. Na souvislé opravy povrchů komunikací II. a III. třídy bylo vyčleněno 200 milionů Kč a dalších 34 milionů Kč na opravy mostů. Díky opravám se v tomto roce zlepší stav řady úseků silnic s celkovou délkou přibližně 110 kilometrů.

Rozsah oprav na regionálních silnicích bude sice menší než v předchozích dvou letech, kdy za ně kraj celkem zaplatil jednu miliardu korun, ale díky evropským dotacím přibudou rekonstrukce a stavby obchvatů. Velké opravy a stavby budou prováděny také na státních silnicích I. třídy. Místní komunikace budou někde z části neprůjezdné například kvůli stavbě kanalizace.

Termíny uzavírek a dopravních omezení se musí průběžně uvádět do souladu se záměry vlastníků ostatních komunikací, uvedl Vacek. Aktuální přehled o uzavírkách najdou řidiči na krajských internetových stránkách.

Již nyní dopravu v kraji ztěžují například práce na výpadovce z Jihlavy směrem na Žďár nad Sázavou. Částečně neprůjezdná je kvůli opravám silnice I. třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, průjezd Žďárem nad Sázavou komplikuje oprava barokního mostu. Velké opravy se letos plánují na silnici I. třídy z Havlíčkova Brodu směrem na Čáslav; na této trase je již nyní průjezd omezen u Habrů kvůli rekonstrukci silničního mostu.

Vydáno pod