Lanový most slouží opět řidičům, doprava zatím bez potíží

Praha - Lanový most na Jižní spojce slouží opět řidičům. Doprava v místě je v podvečer zatím bez problémů. Most byl uzavřen ve čtvrtek v noci kvůli opravě, původně měl být otevřen až o půlnoci. Doprava je v místě podle Josefa Šaška z pražské dopravní policie na stupni dva. Auta mohou na most od 18:00, rychlost je omezena na 30 kilometrů za hodinu. "Uvidíme, jak si na to lidé po dvou dnech zvyknou," řekl Šašek.

Zkrácení uzavírky avizovala už dopoledne Technická správa komunikací, která most opravuje. „Po provedení zkoušek, které prokázaly požadovanou tvrdost betonu, po dohodě s projektantem a také s ohledem na podvečerní nedělní dopravní špičku jsme se rozhodli obnovit provoz na Lanovém mostě již od 18 hodiny,“ uvedl ředitel TSK Luděk Dostál.

Ve směru na Prahu 5 mohou na most nákladní i osobní automobily. Do pondělního rána budou ale muset zpomalit na 30 kilometrů za hodinu. Pro nákladní automobily bude v tomto směru třicetikilometrová rychlost platit do konce oprav mostu.

V opačném směru na Prahu 9 mohou na most pouze osobní automobily, rychlost je také omezena na 30 kilometrů v hodině. Nákladní doprava bude i nadále využívat objízdnou trasu, která vede po Švehlově a Průmyslové ulici.

Poškozený Lanový most v Praze na Jižní spojce je od čtvrteční noci uzavřen kvůli opravě. Uzávěra mostu, kterým denně projede kolem 100.000 aut, působila komplikace zejména v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne, kdy se na objízdné trase tvořily dlouhé kolony. Největší problémy policisté čekají v pondělí.