Kolaps u hřebečského tunelu rozzlobil místní politiky

Moravská Třebová – Hřebečský tunel na silnici I/35 je od srpna do listopadu uzavřen. Minulý týden se ukázalo, že Ředitelství silnic a dálnic si vybralo pro jeho otevření příliš pozdní termín – okolí tunelu zasypal sníh a spadané stromy zablokovaly objízdné trasy. Tunel zůstal uzavřen, a tak byla Moravská Třebová odříznuta od zbytku Pardubického kraje, jehož nejvýchodnější výspu tvoří. Starosta města proto kvůli načasování prací kritizuje Ředitelství silnic a dálnic. Silničáři podle něj měli buď pracovat rychleji, nebo načasovat uzavírku tak, aby skončila dříve.

Silničáře kvůli problémům spojeným s opravou mostu navazujícího na hřebečský tunel kritizuje město, ale i kraj. „Je evidentní, že opravy začaly pozdě,“ uvedl hejtman Radko Martínek.

Ředitelství silnic a dálnic ale podle své mluvčí Martiny Vápeníkové nemohlo konat jinak. „Důvodem bylo přidělení finančních prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve druhé polovině letošního roku,“ uvedla mluvčí. Oprava tak musela začít až v srpnu, zároveň ale bylo nutné provést ji co nejrychleji.

Reportáž Erika Knajfla (zdroj: ČT24)

Po zkušenosti s říjnovou sněhovou kalamitou se nyní pokusí silničáři práce urychlit. Podobná situace se ale může opakovat v příštích letech, kdy se bude v okolí hřebečského tunelu opět pracovat. Pardubický krajský úřad proto chce přinutit stát, aby dal Ředitelství silnic a dálnic peníze na stavby dříve.

Vydáno pod