Další otrava metanolem, tentokrát nejspíš průmyslově

Příbram - Policisté vyšetřují smrt muže, který minulý týden zemřel po otravě metylalkoholem na ubytovně na Příbramsku. Expertizy určí, jestli se otrávil alkoholem, nebo průmyslovou chemikálií, indicie zatím svědčí o druhé možnosti. Výsledky expertiz by měly být známé do konce týdne.

Případ se podle příbramské policejní mluvčí Moniky Schindlové stal ve čtvrtek odpoledne, kdy byl nalezen mrtvý 54letý muž. Při páteční zdravotní pitvě lékař zjistil z rozboru krve, že zemřel na otravu metylalkoholem. Podle Schindlové odborníci zkoumají věci, které ležely kolem něj. Jedná se o několik láhví, mezi nimiž byla látka podobná směsi do ostřikovačů.

„S největší pravděpodobností nejde o otravu potravinami, ale průmyslovou chemikálií, to vše však potvrdí až výsledky expertiz,“ zdůraznila Schindlová.

Série otrav metanolem v Česku vypukla na začátku září, zatím si vyžádala 36 obětí. Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji jednu oběť, nejvíc lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji.

Vydáno pod