Zemřel americký hudebník Roy Orbison

Hendersonville - Pár minut před půlnocí roku 1988 ukončil rozsáhlý infarkt myokardu život velké osobnosti populární hudby, amerického zpěváka, skladatele a kytaristy Roye Orbisona. Říkalo se o něm, že kdyby ke svému skvělému hlasu přidal na jevišti ještě větší show, mohl vyrůst do stejné velikosti jako král rokenrolu Elvis Presley, který byl jeho velkým fanouškem a považoval ho za nejlepšího zpěváka na světě.

Řada hitů tohoto muže s neodmyslitelnými tmavými brýlemi jako Oh, Pretty Woman nebo Only The Lonely slaví u posluchačů úspěch dodnes. Vedle okamžiků slávy a úspěchů zažil Roy Orbison také dvě velké osobní tragédie. V roce 1966 zahynula při motocyklové nehodě jeho první manželka Claudette a o dva roky později, když byl na koncertním turné v Británii, přišli o život při požáru jeho dva starší synové, desetiletý Roy a šestiletý Anthony. Nejmladšího syna, tříletého Wesleyho, se Orbisonovým rodičům podařilo zachránit.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...