Ve třetí lize mě připravili, směje se pětatřicetiletý reprezentant Dostalík

Brno - V klíčové fázi házenkářské kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy nebude chybět ani brněnský pivot Michal Dostalík. Pětatřicetiletého hráče zařadili reprezentační trenéři do osmnáctky vyvolených, kterou čeká počátkem dubna stěžejní dvojutkání se silným Německem.

Pohádkový restart kariéry zažívá pětatřicetiletý Michal Dostalík. Ještě vloni se proháněl pouze po palubovkách třetí nejvyšší domácí soutěže, teď se místo borcům Kuřimi nebo Sokolnic v dresu národního týmu postaví bundesligovým hvězdám. „Bude to pro mě hodně zajímavá zkušenost, ta nominace mě překvapila. Každopádně se na to moc těším, o to víc, že se hraje právě v Brně,“ měl z pozvánky do reprezentace radost Michal Dostalík.

Rozhovor s Michalem Dostalíkem (zdroj: ČT24)

Pro letošní sezónu se Dostalík vrátil do extraligy v dresu Brna a rázem se stal nejlepším pivotem soutěže. Ostrého borce se zkušenostmi z Islandu si reprezentační trenéři vyzkoušeli už na přípravném turnaji v Brně. Na stejném místě teď jeho házenkářská kariéra zaznamená odložený vrchol. „Je to úsměvné, že na stará kolena jsem dostal v reprezentaci takovou příležitost. Na klubové úrovni jsem odehrál hodně důležitých utkání, ale v reprezentačním dresu, pokud proti Německu nastoupím, to pro mě bude opravdový vrchol,“ popsal pivot.

Poprvé se reprezentace Německu postaví 4. dubna v Brně. Nová městská hala ve Vodově ulici je už teď téměř vyprodána.  

Vydáno pod