Trenér Čuhel neustál špatný začátek jara, střídá ho Grmela

Brno - Vedení fotbalistů Brna mění po nevydařeném vstupu do jarní části první ligy a pondělní prohře v Jihlavě 0:2 realizační tým. Klub odvolal trenéra Petra Čuhela, na jeho místo přichází dosavadní asistent Ludevít Grmela. Brňané jsou osm kol před koncem soutěže v tabulce třináctí s náskokem pouhých tří bodů na sestupovou patnáctou příčku, na které jsou momentálně Teplice.

Brňané prohráli devět z posledních jedenácti zápasů a na jaře získali jediný bod po remíze v Českých Budějovicích. Před týdnem po domácí porážce se sestupem ohroženým Hradcem Králové 1:3 byl do realizačního týmu dosazen kouč juniorky Ludevít Grmela. Zbrojovka ale propadla i v pondělní dohrávce 22. kola v Jihlavě. Soupeř přitom hrál už od 7. minuty bez vyloučeného obránce Marka. „Ten zápas jen potvrdil a ještě prohloubil naše problémy. Nejsem ohrožen jen já, je ohrožena celá fotbalová Zbrojovka,“ konstatoval v Jihlavě Čuhel.

Rozhovor s odvolaným trenérem Petrem Čuhelem (zdroj: ČT24)

„Dosavadní kouč dostal nabídku v klubu pokračovat. Nabídku trénovat juniorku odmítl, v klubu s ním ale nadále počítáme,“ uvedl sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

Čuhel převzal brněnský tým koncem listopadu 2011 ve druhé lize, kdy vystřídal Róberta Kafku. Vyhlédl si jej tehdy nový sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela. Oba se znají ze společného působení v Mladé Boleslavi.

Rozhovor se sportovním ředitelem Zdeňkem Kudelou (zdroj: ČT24)

U prvoligového týmu skončili i oba asistenti. Petr Maléř povede juniorku, místo Josefa Hrona bude přípravu brankářů řídit Martin Doležal.

Grmela povýšil do trenérského týmu od juniorky už po předchozí domácí prohře s Hradcem Králové. Nyní se posunul na pozici hlavního kouče. „Nejsme v situaci, že bychom hekticky museli hledat kouče zvenku. Dáváme přednost variantě lidí z klubu. Hráče jsem viděl celý minulý týden, v šatně je pozitivní nálada a věřím, že se nám podaří ligu zachránit,“ řekl Grmela.

Rozhovor s novým trenérem Ludevítem Grmelou (zdroj: ČT24)

„Ještě nejsme potopeni, ale voda nám sahá už k bradě. Dostali jsme se do ještě horších psychických problémů. Kdo za to může, ať posoudí každý soudný člověk. Pochopitelně situaci musíme řešit, ale bezprostředně po zápase nemůžu hodnotit,“ uvedl po prohře na Vysočině Kudela.

Vydáno pod