Reprezentace se sešla v Kravařích bez Barinky a Nedorosta

Kravaře - Dvě jména dočasně vypadla z kádru české hokejové reprezentace, která dnes v Kravařích na Opavsku zahájila druhý týden přípravy na květnové mistrovství světa. Trenér Alois Hadamczik si musel ze soupisky vyškrtnout vítkovického obránce Michala Barinku a útočníka Doněcku Václava Nedorosta. Zadák Petr Čáslava mužstvo doplní až v úterý.

Ani druhý týden nezačal pro Hadamczika bez komplikací. Ještě před srazem dorazily omluvenky od Nedorosta a Barinky. „Nedorostovi náhle onemocněla manželka a musel zůstat doma. Barinka byl na vyšetření u doktora Holibky, má zánět v lokti. Dostal antibiotika a týden nemůže naplno trénovat. Možná s námi bude chodit jen bruslit,“ řekl novinářům Hadamczik, kterému se tak hlásilo jen 24 oproti 27 očekávaným hráčům.

Trenér reprezentace už se vzdal i nadějí na účast konstruktivního beka Lukáše Krajíčka, který má po sezoně v Minsku problémy se zády. „Lékař mu sdělil, že měsíc nemůže trénovat. S největší pravděpodobností vůbec nebude,“ řekl Hadamczik na adresu trojnásobného účastníka MS a člena bronzových výběrů z obou posledních šampionátů.

Čtyřdenní kemp v Kravařích měl původně přípravný blok národního týmu odstartovat, ale vzhledem k brzkému závěru sezony pro hráče Lva Praha a Slovanu Bratislava si Hadamczik celek svolal už minulý týden do Prahy. „Tento tým se hrozně těžko skládá proti jiným létům. Kluci ze Lva a Slovanu dlouho nebyli na ledě, museli jsme proto začít dříve, aby nabrali kondici,“ uvedl Hadamczik.

Český výběr čeká ještě deset dnů tréninku a v příštím týdnu i první dva přípravné zápasy s Lotyšskem v jižních Čechách. Hadamczik tam zamýšlí dát šanci všem hráčům, kteří jsou nyní v Kravařích. „Vezmeme určitě minimálně nějakých 22 hráčů a další dva na střídání, s tím, že to nějak protočíme, aby si zahráli všichni aspoň v jednom utkání,“ řekl Hadamczik. Sám u zápasů proti Lotyšům v Jindřichově Hradci nebude, protože už v sobotu odjíždí na týdenní inspekci do zámoří.

Hokejová reprezentace trénovala v Kravařích (zdroj: ČT24)

NHL letos vzhledem ke zkrácené sezoně protahuje svou základní část a Hadamczik chce od aspirantů reprezentačního dresu osobně slyšet jejich postoj k možné nominaci. „Od hráčů, jejichž týmy jsou na hraně play-off, chci jasně slyšet, jestli přijedou v případě, že jejich tým nepostoupí. Letos je to specifická sezona a bylo by těžké utvářet sestavu v Brně na posledním turnaji, kde letos hráči z NHL nebudou,“ dodal Hadamczik.

Vydáno pod