Prostějov i bez Berdycha s Kvitovou ovládl finále s Přerovem

Prostějov - Pošesté za sebou získal Prostějov titul v tenisové extralize družstev. I díky světové pětce Agnieszce Radwaňské porazil ve finále v hanáckém derby Přerov 5:2. Prostějov vyhrál třináctý extraligový titul v historii klubu, Přerov neuspěl ve finále popáté za posledních šest let.

Vítěznému Prostějovu chyběly dvě největší české hvězdy. Petra Kvitová letos poprvé absolvuje přípravu v Americe na Floridě spolu s přítelem Radkem Štěpánkem, proto extraligu nehrála. Sedmý hráč světa Tomáš Berdych se měl po návratu z USA ve finále objevit, ale měl zvýšenou teplotu a zůstal doma.

České jedničky zastoupila Radwaňská. Polka ve finále získala bod ve dvouhře, a spolu s Petrou Cetkovskou i ten rozhodující ve čtyřhře. Spolu s Radwaňskou a Cetkovskou se z titulu radovali Jan Hájek, Kristýna Plíšková, Jiří Veselý, Němci Florian Mayer a Philipp Kohlschreiber a Fin Jarkko Nieminen.

Tenis - Finále extraligy smíšených družstev v tenisu 2013 (zdroj: ČT24)

Bod Přerovu získali Pernilla Mendesová, která otočila zápas s Kristýnou Plíškovou, a Uzbek Denis Istomin po výhře nad Kohlschreiberem. „Radost z vítězství v extralize je veliká, protože jsem z Prostějova a jsem tady doma. Jsem ráda, že jsem k tomu mohla přispět,“ usmívala se Cetkovská.

Radwaňská stejně jako před rokem porazila ve finále Renatu Voráčovou, ale tentokrát jí povolila jen jednu hru. „Hrála jsem dobře, proto to bylo tak snadné. Jsem ráda, že jsem si tady zahrála pár dobrých zápasů,“ řekla polská tenistka.

Extraliga bude řešit omezení počtu cizinců

Je možné, že příští rok dozná extraliga určitých změn. Ve hře bude omezení počtu cizinců na soupiskách. Aktuálně mohou do hry zasáhnout čtyři zahraniční tenisté, čehož především Prostějov a Přerov naplno využívaly a soutěži dominují.

„Myslím, že do extraligy by měli zasáhnout naši mladší hráči. Ze čtyř cizinců jsme léta profitovali, ale nemusíme jen se super hráči vyhrávat tituly. Chtělo by to dát víc šancí mladým, aby získávali zkušenosti,“ řekl kapitán prostějovských tenistů Jaroslav Navrátil.

O případném snížení počtu cizinců ze čtyř na dva budou kluby jednat při Davisově poháru začátkem února v Ostravě. „To by byl jeden z našich návrhů, je to otázka jednání. Ale myslím, že je třeba dát šanci mladým,“ řekl Navrátil. 

Agrofert Prostějov - Precheza Přerov 5:2

Hájek - Siwy 6:3, 7:6 (7:3), Krist. Plíšková - Mendesová 6:7 (3:7), 6:2, 5:7, A. Radwaňská (Pol.) - Voráčová 6:0, 6:1, Mayer (Něm.) - Hrbatý (SR) 6:1, 6:3, Nieminen (Fin.) - Copil (Rum.) 6:4, 6:1, Kohlschreiber (Něm.) - Istomin (Uzb.) 6:4, 3:6, 4:6, A. Radwaňská, Cetkovská - Voráčová, Mendesová 6:2, 6:1.

Vydáno pod