Nezletilá dívka z Břeclavi hrála v pornofilmu

Břeclav - Žákyni břeclavské základní školy poznali její spolužáci jako aktérku pornofilmu. Údajně se natáčel v lese u Břeclavi v době, kdy dívce nebylo ani 15 let. Informoval o tom Brněnský deník. Zprávu o události si údajně spolužáci předávali přes sociální síť Facebook, tamtéž indicie našel i jeden z pracovníků školy, řekla deníku ředitelka Základní školy Slovácká Břeclav Iva Jobánková. Dívka navštěvuje tamní devátou třídu. Případ začala na základě trestního oznámení vyšetřovat policie.

Podle ředitelky nebyly s dívkou v minulosti ve škole žádné problémy. „V tomto směru je to za mého působení na této škole první takový případ,“ řekla. O pornu se vedení školy dozvědělo od žáků. „Video někdo našel na internetu a žáci jej začali sdílet prostřednictvím Facebooku. Tam jsme si jej našli také a zjistili, že se skutečně jedná o naši žákyni,“ popsala Jobánková.

Případem se začali zabývat policisté. Trestní oznámení přijal územní odbor Znojmo, řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Znojemští policisté udělali první úkony a nyní spis přeposílají do Břeclavi. Tamní policisté budou dělat například výslechy. „Časová prodleva nehrozí,“ dodala mluvčí.

2 minuty
Reportáž Ivety Zieglové
Zdroj: ČT24

Za výrobu a jiné nakládání s dětskou pornografií hrozí až tři roky vězení. Při vyšetřování však mohou vyjít najevo další skutečnosti - například jestli dívku někdo pohlavně nezneužil. Poté, co informace vypluly na povrch, se dívka z Břeclavi odstěhovala. Sexuologové varují, že taková zkušenost, ať už k ní přistoupila dobrovolně nebo byla donucena násilím, může dívku poznamenat už na celý život.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...