Nebezpečné silnice v MS kraji

Ostrava - Největší nebezpečí na silnicích Moravskoslezského kraje číhá na řidiče na Frýdeckomístecku. Vyplývá to ze seznamu rizikových úseků, který vydala dopravní policie. Druhou kritickou oblastí je pak samotná Ostrava. Řešení v podobě obchvatů, které by dopravu zklidnily, je zatím v nedohlednu.

Konec listopadu minulého roku. Hromadná nehoda na silnici R56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou si vyžádala jednu oběť. Příčina? Namrzlá vozovka. Stejný úsek o tři týdny později. Mokrý sníh a hned několik nehod najednou. O nejrizikovějším úseku silnice v kraji rozhodla na konci loňského roku neobvyklá kombinace - počasí a blízký průmysl. „V tomto období v lokalitě kolem průmyslového areálu docházelo ke spadu takzvaného průmyslového sněhu,“ vysvětluje mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. „Řidič na to není žádným způsobem připraven, jede po suché vozovce a najednou vjíždí do úseku, kde je mokrá nebo i namrzlá,“ potvrzuje vedoucí dopravní policie MS kraje Jiří Zlý.

Také druhé místo skončilo na Frýdeckomístecku - průtah Frýdkem-Místkem. Vloni se tu v průměru bouralo dvakrát do měsíce. Podle magistrátu další důkaz toho, že je silnice kriticky přetížená. „Máme tady 42 tisíc vozidel denně a bude ještě hůř, dokud toto se nezmění, tak ty nehody budou přibývat. Jediná léčba je obchvat,“ myslí si náměstek primátora Frýdku-Místku Dalibor Hrabec. „V letošním roce nebyly peníze na realizaci přiděleny a zatím nejsou přiděleny ani na rok 2013. Podle přidělených finančních prostředků teprve bude možné stanovit termín zahájení a následně i dokončení této stavby,“ vyjádřila se Nina Ledvinová.

2 minuty
Reportáž Michala Poláška
Zdroj: ČT24

Nejnebezpečnější úseky v Ostravě - jeden na Rudné mezi dálnicí a Shopping Parkem, druhý na ulici Opavská v Porubě. Také tady jezdí desítky tisíc aut denně. Možné řešení? Takzvaný severní spoj mezi dálnicí a Martinovem. Dvě spojnice Poruby a centra by tak posílila třetí. Zahájení stavby se ale i tady stále odkládá. „Vzhledem k tomu, že tato investice je někde v řádu 1,2 miliardy korun, tak nebude v možnosti města tuto investici zafinancovat a budeme se snažit tyto peníze získat z kraje, nebo z dalšího operačního programu,“ uvedl náměstek primátora Ostravy Aleš Boháč. Policisté v celém kraji považují za rizikové celkem 21 úseků silnic. Naopak relativně nejbezpečnější provoz je na Bruntálsku s pouhým jedním rizikovým úsekem.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...