Kvitová si v Katovicích zahraje finále, v něm narazí na Vinciovou

Katovice (Polsko) – Druhé finále v této sezóně si zahraje tenistka Petra Kvitová. Nejlepší česká hráčka potvrdila v Katovicích roli jedničky turnaje, když v semifinále porazila Rumunku Cadantuovou 6:0 a 6:4, a ve finále narazí na Italku Vinciovou. Zápas bude generálkou na semifinále Fed Cupu příští týden v Palermu.

Do finále se třiadvacetiletá Kvitová probojovala potřinácté v kariéře a z předešlých dvanácti má výjimečnou bilanci - desetkrát získala titul a jen dvakrát odešla poražena. Letos už ovládla turnaj v Dubaji.

V semifinále v Katovicích přehrála osmá hráčka světa Kvitová Cadantuovou, která je na žebříčku až na 117. místě, díky své rychlé a agresivní hře. V prvním setu uštědřila soupeřce z kvalifikace za 29 minut „kanára“. Na začátku druhého setu bránila Rumunka marně podání deset minut a v deváté hře, v které byla Cadantuová opět blízko zisku gamu, se Rumunka po „prasátku“ Kvitové dokonce téměř rozplakala.

Slabší chvilku si ale Kvitová vybrala od stavu 6:0 a 4:0. Prohrála čtyři hry po sobě, nechala soupeřku nadechnout, ale víc už Rumunce nedovolila.

 Vinciová v semifinále proti Němce Annice Beckové zopakovala výsledek ze čtvrtfinále a stejně jako Karolínu Plíškovou zvítězila jasně 6:1 a 6:0. Devatenáctiletá Becková se proti třicetileté světové třináctce dvouhry a jedničce ve čtyřhře nedostala ani k jednomu brejkbolu a na kurtu ji zdržela jen 49 minut.

Kvitová, která v pondělním žebříčku zůstane podle informací WTA bez ohledu na výsledek osmá, se s Vinciovou utkala zatím jen jednou. V cestě za wimbledonským titulem v roce 2011 ji porazila ve třetím kole dvakrát 6:3. Tentokrát se ale bude hrát v hale a především na antuce, která patří k nejlepším povrchům Vinciové.

Kvitová i Vinciová budou po finále spěchat na Sicílii, kde se připojí k národním týmům před víkendovým semifinále Fed Cupu. Obě by se spolu měly opět utkat v sobotu, jelikož Kvitová je jedničkou českého týmu a Vinciová dvojkou Italek.

Dvouhra - semifinále:

Kvitová (1-ČR) - Cadantuová (Rum.) 6:0, 6:4, Vinciová (2-It.) - Becková (Něm.) 6:1, 6:0.