Justiční omyl? Soud hledá odpověď

Znojmo - Před znojemským soudem dnes stanuli dva muži, kteří měli před šesti a sedmi lety přepadat poštovní doručovatelky, a jedna žena, u které se pak údajně skrývali. Za tyto činy už si ale trest odpykala jiná dvojice mužů. Ti nový proces napjatě sledují. Pokud totiž soud uzná nové obžalované vinnými, získají naději na očištění svého jména a na odškodnění.

Pětadvacetiletého Tomáše Čepuru a o rok mladšího Jaroslava Schindlera poslal znojemský okresní soud před téměř pěti roky za mříže. Dvojice mladíků v letech 2003 až 2004 údajně přepadla tři poštovní doručovatelky. V lednu letošního roku však přišel nečekaný zvrat. Ukázalo se, že soud nejspíše potrestal nevinné.

Na stopu nových obžalovaných se dostali zlínští policisté při vyšetřování domácího násilí. „Během výslechu k tomuto protiprávnímu jednání se muž ze Znojemska sám přiznal k další trestné činnosti. Uvedl, že v prosinci 2004 oloupil společně se svým kamarádem poštovní doručovatelku na Hradišťské ulici ve Znojmě,“ řekla k případu začátkem června znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Policisté, kteří se nečekaným přiznáním začali zabývat, zjistili, že trest za loupežná přepadení ve Znojmě si už ve vězení odseděli dva lidé. Ti se proti svému rozsudku snažili několikrát odvolat, avšak marně.

Místo činu jednoho ze série přepadení
Zdroj: ČT24, ČT24
Vydáno pod