Jablonec vyzrál na Olomouc díky brance Kysely

Olomouc - Jablonec zvítězil v 6. kole první ligy v Olomouci 1:0, o jeho výhře rozhodl devět minut před koncem po signálu ze standardky Kysela. Severočeši porazili Sigmu popáté z posledních šesti vzájemných duelů a úspěšně se naladili na čtvrteční odvetu Evropské ligy s Betisem Sevilla, na jehož hřišti se pokusí smazat manko 1:2 z domácího utkání. Jablonec vyhrál tři z posledních čtyř ligových kol a v tabulce je pátý. Sigma je jedenáctá. Náš web sledoval utkání v podrobném on-line přenosu.

Jablonečtí nechali před odvetou Evropské ligy odpočívat gólmana Špita s útočníkem Hubníkem, který dříve působil právě na Hané. Sigma začala poměrně aktivně, v úvodu zakončoval Lietava, ale náhradní brankář Valeš vyrazil na roh.

O chvíli později na opačné straně připravil pozici Kopic Pitákovi a také domácí brankář Zlámal se musel natahovat. Hosté začali získávat více ze hry. Ve 22. minutě utekl obraně Sigmy Kopic, trefil však jen boční síť. O chvíli později vrátil míč na malé vápno Třešňák a Piták zblízka jen těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začal obrovskou šancí hostů. Piták vysunul Vaňka, jenž šel sám na Zlámala, jenže minul branku. Modrá lavina se připomněla v ofenzivě v 55. minutě. Jablonečtí byli lepší v kombinaci a otevřít skóre mohli poté, co Piták zkoušel přelobovat Zlámala. Ten vyrazil míč s vypětím sil na břevno a před dorážejícím Třešňákem odvrátil Vidlička. V další velké šanci Třešňák našel Vaňka, jehož gólovou ránu tečoval na roh Javůrek. Sigma už v té době měla na hřišti tři útočníky, větší tlak to ale nepřineslo.

Naopak v 81. minutě Jablonec rozhodl. Hosté rozehráli signálem standardní situaci a Kysela po Novákově hlavičkovém přiťuknutí skóroval hlavou do prázdné branky. Srovnat mohl Doležal, ale mířil hlavou mimo.

Martin Kotůlek (Olomouc): „Úvod nám vyšel, ale postupně jsme ztratili střed hřiště. Výkon Karla Pitáka byl výborný, celá jablonecká hra šla přes něj a my jsme mu nechali hodně prostoru. My jsme byli dopředu nepřesní. Dnes byl soupeř lepší.“

Roman Skuhravý (Jablonec): „Jsem rád za tři body. Kromě první čtvrthodiny, kdy jsme nebyli rozběhaní, jsme získali jistotu na míči a vypracovávali jsme si šance. Ty jsme zahazovali, ale naštěstí jsme se prosadili ze standardky. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale i tak samozřejmě hráčům moc děkuji za výkon.“

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 81. Kysela. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 4534. 

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář (73. Ordoš) - Navrátil, Karaš (65. Doležal), Pospíšil, Falta - Lietava. Trenér: Kotůlek.

Jablonec: Valeš - Čížek, Beneš, Kysela, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (88. Jablonský), Piták, Vošahlík (89. Zoubele) - Třešňák (71. Hubník). Trenér: Skuhravý.

2 minuty
Reportáž Petra Hrčky
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...