Házenkáři Zubří porazili doma Sporting Lisabon 26:23

Zubří - Házenkáři Zubří si v sobotu poradili ve Vyzývacím poháru s dalším soupeřem. V nesmírně dramatickém zápase porazili Sporting Lisabon 26:23 a před sobotní odvetou v Portugalsku jsou blíže postupu do čtvrtfinále.

Plná hala v Zubří a výborná podpora z hlediště hnala domácí házenkáře k výbornému výkonu. O výsledku se rozhodlo ve druhém poločase, který začínal za nerozhodného stavu 11:11. Domácí dokázali eliminovat šestibrankového střelce z první půle s číslem šest Bruna Moreiru a naopak v domácím celku se střelecky probudil Martin Stržínek, který byl téměř neomylný a ve druhém poločase si připsal sedm z patnácti zuberských gólů. Deset minut před koncem za stavu 21:19 vyloučily polské rozhodčí během dvou minut tři portugalské hráče. Domácí však nabídnutou výhodu nedokázali přetavit v gólový efekt. Zubří však konec zápasu zvládlo a nedovolilo soupeři srovnat. Čeští házenkáři nepříjemného soupeře porazili 26:23 a před odvetou mají třígólový náskok.

2 minuty
Reportáž Davida Knebla
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...