Harcovský most ve Frýdlantě nad Ostravicí prochází rekonstrukcí

Frýdlant nad Ostravicí - Kilometry objížděk a šest týdnů dopravních komplikací. Ve Frýdlantě nad Ostravicí čekají ode dneška na všechny, kteří zamíří do Beskyd pod Lysou horu. Důvodem je oprava Harcovského mostu za téměř 70 milionů. Ten byl v havarijním stavu.

Markéta Braunerová provozuje prádelnu a přes Harcovský most jezdí několikrát denně. Uzavírka pro ni znamená časovou ztrátu a desítky najetých kilometrů navíc. O část svých zákazníků už přišly i některé restaurace, do kterých klienti jezdili právě po Harcovském mostě. O tom, že bude uzavření klíčového dopravního uzlu ve městě problémem nejen pro turisty, ale i pro místní, město i kraj věděli. Oprava mostu je ale nutná. „Tento most byl opravdu v dezolatním stavu a proto byla nutná rekonstrukce, která bude stát 61 milionů korun, z toho 70 procent bude hrazeno z EU,“ uvedla mluvčí MS kraje Šárka Vlčková.

Reportáž Pavly Daňkové (zdroj: ČT24)

Stavaři dnes na Harcovský most musí navést 670 kubíků betonové směsi, znamená to až 10 domíchávačů během hodiny. Od poloviny srpna by měl být totiž opět průjezdný. Další práce ale budou pokračovat až do konce příštího roku. „Dále se bude muset vybudovat další most přes frýdlantskou Ondřejnici, provést rekonstrukci mostu přes potok Sibudov, je třeba vybudovat chodníky kolem celé nové komunikace, přeložky,“ upřesnila starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová. Oprava mostu zkomplikovala život nejen místním a návštěvníkům Beskyd. Přestěhovány kvůli ní musely být do jiné části řeky i ryby, mihule a raci.