Fialové bankovky z vykradeného bankomatu skončily na hřbitově

Uherský Ostroh (Uherskohradišťsko) – Bankomat v nákupním centru v Uherském Ostrohu se v pondělí stal terčem zlodějů. Zloději bankomat rozřezali a odnesli si schránky s penězi. Když je otevírali, tisícovky a dvoutisícovky znehodnotila bezpečnostní barva. Bezcenné peníze tak zloději pohodili na místním hřbitově.

Na prodavačky z obchodu čekalo po příchodu do práce překvapení – přední dveře nešlo odemknout a zadní byly vypáčené. „Na místo vyjela hlídka ostrožských policistů, kteří při vstupu do obchodních prostor uviděli vypáčené dveře k místnosti s bankomatem. Ten byl rozřezaný a vykradený,“ popsal mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Za pár minut se na policii ozval také správce zdejšího hřbitova. U hřbitovní zdi ráno objevil desítky zabarvených tisícovek a dvoutisícovek. Okamžitě proto zavolal na policii.

„Na místo vyjeli kriminalisté spolu s technikem, který detailně ohledal místo činu a zajistil upotřebitelné stopy. Společně pak sesbírali bankovky rozházené po hřbitově,“ řekl Mergental. Znehodnocené peníze u hřbitovní zdi nechali zloději při svém útěku z obchodního centra. Z bankomatu si nakonec odnesli jen pětisetkorunové bankovky, které zřejmě znehodnocené nejsou.

K nákupnímu středisku, kde se vykradený bankomat nacházel, povolali policisté také psovody se psy. „Psi našli před nedalekým rodinným domem schránky na bankovky, které pachatelé schovali do křoví. Psi také vypracovali stopu vedoucí přes hřbitov, zeď a plot ke garážím, kde stopa končila,“ vysvětlil Mergental.

Celková škoda prozatím nebyla vyčíslena. Pachatelům ale hrozí za krádež a poškození cizí věci až osmileté vězení.

Mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Aleš Mergental

„Policisté žádají případné svědky, kteří by měli informace o samotném vloupání nebo o podezřelých osobách a vozidlech, které se mohly v posledních dnech, večerech a nocích kolem prodejny pohybovat, ať se s těmito informacemi obrátí na jakékoliv policejní oddělení nebo na linku 158.“