V Jakubově u Moravských Budějovic postavili již pátý betlém ze sena v životní velikosti. Betlém má letos 13 postav, stojí v parku a postavila ho skupina místních nadšenců. Scénku narození děťátka v betlémském chlévě představují osoby i zvířátka vyrobené z přírodních materiálů: sena, dřeva a látky.
Betlém ze sena v životní velikosti
Se stavěním betlému začali jakubovští v roce 2005, kdy vyrobili první postavy svaté rodiny a tří králů. O rok později přidali oslíka s volkem , v dalším roce beránka s ovečkou a v loňském roce anděla a adventní věnec. V letošní roce přibyl pastýř s další ovečkou.
Slavnostní rozsvícení vánočního smrku a nasvícení betlému se uskutečnilo 1. adventní neděli 29. listopadu 2009. Vánoční smrk v parku na návsi je nejvyšším přirozeně rostlým vánočním stromem v okolí, jeho výška je přes 23 metrů a je na něm umístěno 60 barevných žárovek. Současně byl nasvícen již pátý tradiční betlém ze sena. V krátkém programu vystoupil starosta obce Miroslav Kabelka i místní farář P. Václav Hurník. O příjemnou předvánoční atmosféru se postaral Jakubovský vokálně instrumentální soubor. Slavnostního rozsvícení vánočního stromu a betlému ze sena se zúčastnilo 230 obyvatel z Jakubova i okolních obcí. Na návsi u betlému se obyvatelé Jakubově sejdou i 24. prosince 2009 při tradičním Štědrovečerním zpívání koled.
Více fotografií naleznete ve fotogalerii na www.jakubov.cz .
Miroslav Kabelka, starosta obce
- Betlém v Jakubově - začínáme se stavěním autor: Miroslav Kabelka, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1287/128623.jpg
- Betlém v Jakubově - poslední úpravy autor: Miroslav Kabelka, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1287/128625.jpg
- Betlém v Jakubově autor: Miroslav Kabelka, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1287/128628.jpg