Berdych hladce postoupil do osmifinále

New York – Tomáš Berdych postoupil na grandslamovém US Open do osmifinále. Poslední český zástupce ve dvouhře v New Yorku dnes ve 3. kole porazil Francouze Juliena Benneteaua hladce 6:0, 6:3 a 6:2.

Loňský semifinalista ve Flushing Meadows Berdych měl zápas s Benneteauem pod kontrolou. V první sadě protivníkovi dokonce uštědřil za 28 minut 'kanára'. Ve druhém i ve třetím setu rychle získal soupeřovo podání a zápasu dominoval.

Sedmadvacetiletý Berdych hraje na letošním US Open v úvodu turnaje v pohodě. Pátý nasazený zatím neztratil v prvních třech zápasech ani set.

V duelu o čtvrtfinále se střetneđs devátým nasazeným Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska. Berdych s ním má nepříznivou bilanci 5:6, letos ho porazil v Davisově poháru a podlehl mu v Madridu.