Výběr případů soudců odvolaných kvůli průtahům

 

Výběr případů, kdy byli soudci v posledních letech kvůli průtahům odvoláni z funkce

28. června 2001 - Předseda senátu Krajského soudu v Brně Bohdan Serafín byl odvolán z funkce kvůli dlouhodobým průtahům ve vyřizování trestních spisů.

9. května 2005 - Kvůli závažným průtahům v řízení přišel o místo prostějovský soudce Pavel Marčík. V říjnu téhož roku mu ale Nejvyšší soud v Brně funkci vrátil a potrestal jej snížením platu o čtvrtinu na jeden rok.

8. září 2005 - Královéhradecká soudkyně Petra Hušková byla odvolána z funkce kvůli průtahům v desítkách kauz. Nejvyšší soud tak potvrdil předchozí verdikt vrchního soudu.

10. února 2006 - Kárný senát pražského vrchního soudu zbavil teplického soudce Jindřicha Pojkara taláru, a to kvůli průtahům v trestních kauzách. Pojkar se odvolal k Nejvyššímu soudu, před konečným verdiktem ale v srpnu 2006 na soudcovskou funkci sám rezignoval.

1. února 2007 - Nejvyšší soud definitivně zbavil soudce zlínské pobočky brněnského krajského soudu Miroslava Moltaše taláru. Moltaš se prohřešil, když v řadě případů nevyhotovil včas rozhodnutí, a navíc si telefonoval s vězněm, který měl u sebe neoprávněně mobilní telefon.

18. července 2007 - Nejvyšší soud s konečnou platností odvolal z funkce břeclavského soudce Jiřího Kiliana, jenž čelil kárnému řízení kvůli průtahům v desítkách exekučních sporů. Potvrdil tak shodný verdikt Vrchního soudu v Olomouci z března 2007. Podle kárné žaloby Kilian zavinil průtahy v 51 exekučních spisech. Jeden z případů byl přitom téměř 20 let starý.

5. března 2008 - Nejvyšší soud odvolal z funkce soudce Obvodního soudu pro Prahu 5 Karola Kubíčka. Způsobil průtahy ve více než stovce případů.

14. května 2008 - Nejvyšší soud odvolal z funkce prostějovského soudce Antonína Wernera. Podle nadřízených zavinil průtahy v asi 40 trestních případech.