Policisté na severní Moravě už vědí, co není vhodné na veřejnosti

Frýdek-Místek – Policisté z Moravskoslezského kraje se učili praktickým dovednostem, jak například čelit úplatkům, jak komunikovat s občany a novináři, a vhodnému chování na veřejnosti. Vedení severomoravské policie jako první v zemi začalo vyučovat formou interaktivního semináře, doplněného praktickými ukázkami. Odlehčeným způsobem se tak policejním nováčkům dostalo ponaučení, jak vykonávat službu svědomitě, a naopak, jak si v praxi na veřejnosti nepočínat.

Policisté se na školení i díky hraným scénkám dozvěděli, jak se na veřejnosti rozhodně nechovat. „Kazeta obsahuje hlášky, které příslušníci dobře znají, je to policejní žargon. Oni dobře vědí, že se to může v praxi vyskytnout,“ uvedl mluvčí Policie ČR Frýdek-Místek Ivan Žurovec. Premiérově interaktivním seminářem prošly dvě stovky severomoravských policistů nováčků. Vtipné hrané scénky mnohdy ocenili: „Ukázky z praxe byly podané zajímavou a zábavnou formou, velice se mi to líbilo. Viděli jsme, jak by to mělo být správně i jak by to u Policie ČR být nemělo.“

I když se interaktivní policejní seminář snaží být odlehčený, nevyhýbá se ani dennodenním problémům, které na policisty čekají, jako jsou například pokusy o uplácení. „Policista je veřejností doposud považován za represivní orgán, ale to není pravda. Policista je zcela stejný občan jako jiní lidé, až na to, že má mandát státní moci a vystupuje jako profesionál, jako preventista,“ prohlásil Martin Hrinko ze Správy Severomoravského kraje Policie ČR.

Video Reportáž Mojmíra Žáčka
video

Reportáž Mojmíra Žáčka

Interaktivní školení severomoravských policejních nováčků se bude konat dvakrát ročně.

Školení policistů
Školení policistů