Kamion vlétl stěnou do výrobní haly v Mohelnici

Mohelnice (Šumpersko) – Do stěny domu v Mohelnici na Šumpersku narazil kamion, kterému v klesání u města selhaly brzdy. Těžké havárii, při které byla poničena výrobní hala soukromé firmy, nezabránil ani záchytný pás, který je pod kopcem právě kvůli případným selháním brzd. Při nehodě utrpěl těžké zranění třiapadesátiletý řidič, kterého nejprve hasiči vyprostili z kabiny, poté ho zdravotníci převezli do nemocnice. V poničeném areálu společnosti v době nehody nikdo nebyl.

Nehoda byla důsledkem technických potíží. "Řidič nákladního auta sjížděl směrem od Hradce Králové do Mohelnice. Při sjezdu z kopce proletěl záchytným pásem, zoral kukuřičné pole a narazil do plotu soukromé společnosti. Na dvoře nabral ještě velkoobjemový kontejner a
i s ním narazil do budovy soukromé společnosti," popsal průběh mimořádné události mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Dodal, že řidič si sám přivolal pomoc.

Řidič skončil v hale i s kabinou, která zcela prorazila zeď, a částí návěsu. Ven trčely pouze jeho dvě třetiny. Utrpěl při nehodě zranění břicha a zřejmě i bederní páteře. Zraněný řidič si ještě stačil mobilem zavolat o pomoc, vrtulník ho zanedlouho přepravil do nemocnice. „Předali jsme jej na traumatologické centrum fakultní nemocnice,“ řekl náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg. Muž je ve stabilizovaném stavu, podle záchranářů měl velké štěstí, že náraz přežil.

Havarovaný kamion v Mohelnici
Havarovaný kamion v Mohelnici

Štěstí měli také zaměstnanci firmy. Do práce přicházejí po sedmé hodině, asi hodinu poté, co do haly, kde obvykle pobývají, narazil kamion. Zda budou mít ještě kam chodit do práce, zatím není jisté. Hrozí totiž zřícení poškozené haly. O dalším osudu zničeného objektu tak rozhodne statik.

Podle starosty Mohelnice je nehoda jen dalším důkazem toho, že jsou záchytné pásy na hlavní silnici ve špatném stavu. Prvotní šetření nehody ukázalo, že chyboval sám řidič kamionu, když v prudkém klesání nezařadil nižší rychlostní stupeň - navzdory varovným cedulím u silnice.