V ostravské zoo vyroste safari, návštěvníky čekají jízdy mezi zvířaty

Ostrava - V Zoologické zahradě Ostrava začaly dvě stavby, které výrazně promění její tvář. V zadní části zahrady vzniká safari, kterým budou v návštěvníci v budoucnu projíždět vláčkem přímo mezi zvířaty. Lidé na severu Moravy by se tak měli dočkat zážitkům, které patří k návštěvám zahrady ve Dvoře Královém. Druhou novinkou ostravské zoo je stavba nového vstupního areálu.

Současný vstup do zoo se bude bourat. Místo něj vyroste nový areál, který návštěvníkům nabídne lepší servis. Bude v něm více pokladen, větší prodejna suvenýrů i toalety. V horní části pak budou kanceláře zaměstnanců.

„Připravujeme provizorní vstup do areálu. Pak se začne ten starý bourat. Předpokládám, že demolice nastane ještě letos,“ řekl pracovník zoo Stanislav Derlich. Součástí vstupního areálu bude i rozšíření parkoviště. Nová část parkoviště bude napojena na ulice Stromovka a Michálkovická. Uvnitř zoo navíc vznikne nové parkování pro zaměstnance zahrady s kapacitou 30 míst.

Safari v zadní části zoo zabere plochu několika hektarů. Návštěvníci jím budou projíždět ve výběhu mezi zvířaty ve vláčku podobném tomu, který dnes jezdí po areálu. Na úvod okruhu vláček projede dnešním výběhem žiraf, pak zamíří do nové části.

"Kromě afrických žiraf ale bude celé safari zaměřené na asijské kopytníky. Ve dvou velkých výbězích budou asijské druhy antilop,
jelenovitých a koňovitých," řekl Derlich. První návštěvníci by se novým safari měli projet v roce 2014.