Kamion po kolizi s osobním vozem projel autosalonem

Kunín - Tři zraněné včetně jednoho dítěte a značnou materiální škodu přinesla dnešní srážka osobního a nákladního automobilu v Kuníně na Novojičínsku. Šestatřicetiletá řidička vozu Porsche 911 nezvládla řízení v pravotočivé zatáčce a srazila se s kamionem Volvo. V osobním autě utrpěly zranění řidička a její pětiletá dcera, v kamionu pětatřicetiletý řidič. Nákladní vůz navíc po kolizi vrazil do výlohy autosalonu KIA a poškodil v něm několik vystavených aut. Materiální škoda půjde minimálně do statisíců korun.

Osobní auto po střetu vrazilo do plotu a sloupu a řidička v něm zůstala zaklíněná. Kromě dvou pozemních posádek záchranářů na místě zasahoval i vrtulník. Ten přepravil do nemocnice v Ostravě dítě, které utrpělo poranění hlavy a nohy. „Šestatřicetiletá žena byla zraněna rovněž na hlavě. Také ji posádka zdravotnické záchranné služby transportovala do Fakultní nemocnice Ostrava,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Řidiče kamionu, u kterého lékař zjistil poranění nohy a vyslovil také podezření na otřes mozku, převezla sanitka do nemocnice v Novém Jičíně.

Nehoda se stala před půl devátou ráno, hasiči u ní zasahovali až do poledne. Kromě toho, že vyprošťovali zraněnou řidičku, také tři a půl hodiny postupně odčerpávali naftu z poškozené nádrže kamionu. „Protože se nedalo kvůli poloze návěsu dostat k hrdlu zespodu proražené nádrže, hasiči pod ni položili sběrnou nádobu a tekoucí naftu z barelu čerpali až z této sběrné nádoby. Do pěti barelů (á 60 litrů) nakonec přečerpali 300 litrů nafty,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Havarovaný kamion je zatím stále na místě. Silnice spojující Nový Jičín a dálnici D1 je normálně průjezdná, avšak při vyprošťování havarovaného kamionu bude zřejmě doprava omezena.