Při nehodě u Olomouce zemřel člověk. U cesty ho srazil náklaďák

Olomouc - Tragická dopravní nehoda, při které zemřel padesátiletý muž, se stala kolem poledne na rychlostní silnici R 35 ve směru od Olomouce na Mohelnici. Muže ze Vsetínska smetl nákladní vůz, když se skláněl nad kapotou svého auta.

„Padesátiletý řidič osobního auta zastavil z důvodů technických problémů u krajnice. Blížil se k němu řidič nákladního auta, chystal se ho předjet, ale v tu chvíli si všiml, že ho již předjíždí osobní auto,“ líčil olomoucký policejní mluvčí Josef Bednařík. „Řidič nákladního auta narazil zezadu do osobního vozu, u kterého stál nad otevřenou kapotou padesátiletý muž. Utrpěl zranění, na která na místě zemřel,“ řekl policista.

Mužova spolujezdkyně, která seděla v autě, utrpěla lehké zranění. Další osobní automobil, který předjížděl nákladní vůz, byl jen zasažen úlomky. Nikdo další nebyl zraněný. „Dechová zkouška u řidiče nákladního vozu byla negativní,“ doplnil Bednařík.

Ředitel krajské záchranné služby Jan Weinberg uvedl, že padesátiletý muž neměl šanci na přežití. „Po nárazu nákladního auta byl odmrštěn z vozovky. I přes včasnou resuscitaci nebylo možné ho zachránit,“ řekl Weinberg. Dodal, že jeho spolujezdkyně se psychicky zhroutila.

Silnice byla krátce uzavřena, a to kvůli zásahu záchranářů. Policejní komisař Bednařík oznámil, že v současné době je již jeden pruh mezi Olomoucí a Mohelnicí průjezdný.