TÉMA

Jolana Voldánová

Jirků končí po 21 letech v čele Nadace Charty 77. Novou ředitelkou se stala Voldánová
Ředitelkou Nadace Charty 77 se stala bývalá moderátorka České televize a novinářka Jolana Voldánová. Střídá Boženu Jirků, která po 21 letech ve funkci nyní vede správní radu nadace. Obě ženy si v pondělí předaly post, uvedla Nadace Charty 77 na svém webu. Stěžejním projektem nadace je Konto Bariéry, které podporuje už zhruba třicet let lidi s handicapem a organizace, které jim pomáhají.
19. 6. 2023Aktualizováno19. 6. 2023, 20:08|
Sečetlo se už asi pět milionů lidí. Je to už možné i se starými občankami
K pátečnímu ránu se sečetlo asi pět milionů lidí, informovala mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová. Od čtvrtka mohou odesílat statistikům vyplněné formuláře on-line také lidé nad 85 let se starými občanskými průkazy. O víkendu ale nebude možné přihlášení přes datovou schránku, dočasně bude omezený i přístup prostřednictvím bankovní identity. Důvodem jsou plánované odstávky.
9. 4. 2021Aktualizováno9. 4. 2021, 14:48|
Lidé se starými občanskými průkazy se nepřihlásí do on-line sčítání, náprava má být v řádu dnů
Lidé se starými občanskými průkazy se nemohou přihlásit do on-line formuláře pro sčítání lidu, domů a bytů. Sčítání začalo před týdnem, Český statistický úřad (ČSÚ) ale až tento pátek požádal o změnu předpisů umožňující vstup do on-line systému se staršími doklady bez strojově čitelných údajů. Vyplývá to z dokumentů na portálu Úřadu vlády. ČSÚ v nich uvádí, že tyto doklady mají hlavně senioři, pro něž je on-line postup kvůli epidemii covidu-19 vhodnější než osobní kontakt se sčítacím komisařem. Statistici slibují nápravu během několika dnů.
3. 4. 2021Aktualizováno3. 4. 2021, 15:32|
Sčítání lidu začalo nefunkčním webem. Opravený výpadek musí šéf statistiků vysvětlit vládě
V sobotu po páté hodině znovu začal fungovat elektronický formulář pro sčítání lidu, domů a bytů. Podle ČTK má však i nadále dílčí problémy. Sčítání začalo o půlnoci, ráno je ale Český statistický úřad pozastavil kvůli technickým problémům. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že považuje nefunkčnost formuláře za odpovědnost předsedy úřadu Marka Rojíčka, bude od něj chtít vysvětlení na pondělním jednání vlády. Opozice kritizovala úřad i vládu. Sčítání je v první fázi pouze elektronické, formulář je možné vyplnit do 9. dubna. Rojíček nicméně uvedl, že jeho úřad kvůli výpadku prodlouží termín na vyplnění. Ve druhé polovině dubna bude možné sečíst se prostřednictvím papírových formulářů.
27. 3. 2021Aktualizováno27. 3. 2021, 19:49|
„Statistika není žádná nuda,“ říká mluvčí Sčítání 2021 Voldánová. Začne už za měsíc
Za měsíc, 27. března, začne v České republice sčítání lidu, domů a bytů. To se opakuje každých deset let. Mluvčí „Sčítání 2021“ je Jolana Voldánová. „Sčítání je důležité, abychom zjistili časem, jací jsme, v čem se měníme a v čem zůstáváme stejní,“ říká bývalá moderátorka Událostí České televize.
28. 2. 2021|
Vrcholí další ročník sbírky Pomozte dětem. Přispět může kdokoliv
Benefičním večerem v pondělí vyvrcholí další ročník sbírky Pomozte dětem, který pořádá Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti a jejímž symbolem je kuře s červenobílým záchranným kruhem. Akcí, kterou bude ČT1 vysílat od 21:20, diváky provede Jolana Voldánová. Během přenosu vystoupí řada známých interpretů.
22. 4. 2019|