Omezení podle místní správy ve většině míst už neplatí; jídla a dalších zásob je dostatek. Místní policie uvedla, že v některých částech už neplatí zákaz vycházení a „situace je klidná“. Školy se v Džammú a Kašmíru mají otevřít v pondělí a veřejná doprava se obnoví postupně v závislosti na bezpečnostní situaci, uvedl zástupce místní správy.
Bezpečnostní síly v regionu zůstávají po pátečním protestu v místní metropoli Šrínagar v pohotovosti. Proti mimořádným opatřením tam protestovaly stovky lidí, které se střetly s policií. Ta proti nim zakročila slzným plynem. Protestující nesli zelené islámské vlajky a transparenty s nápisem: „Zastavte genocidu v Kašmíru, probuď se, světe.“
O situaci v Kašmíru v pátek za zavřenými dveřmi jednala na popud Číny a Pákistánu Rada bezpečnosti OSN, která na závěr nevydala žádné oficiální prohlášení. „( Lidé v regionu) jsou sice odříznutí (od světa)… ale jejich hlas byl dnes vyslyšen,“ komentoval zasedání pákistánský vyslanec
Krokem Dillí z 5. srpna přišel region mimo jiné o výsadu schvalovat vlastní zákony a povolovat občanům z jiných částí Indie vlastnictví půdy. Od odebrání zvláštního statusu platil takřka úplný zákaz vycházení, obchody byly až na výjimky zavřené. Oblast je ale nadále odříznuta od internetu a indičtí vojáci a zátarasy jsou v kašmírském údolí doslova všudypřítomné.
Kašmír je v převážně hinduistické Indii jediným územím, kde tvoří většinu muslimové. Na tento region si činí nárok Dillí i Islámábád. Obě země mají pod kontrolou jenom část území. Povstalci od roku 1989 bojují proti indické vládě a požadují vznik samostatného státu, nebo sjednocení Kašmíru pod pákistánskou vládou. Konflikt si už vyžádal téměř 70 tisíc obětí.