V Německu se srazily dvě stíhačky. Jeden z pilotů zemřel, druhý je zraněný

Na severu Německa se po srážce zřítily dva armádní bojové letouny typu Eurofighter. S odvoláním na bundeswehr o tom informovala agentura DPA. Podle prvotních informací se piloti stihli katapultovat. N-tv ale později uvedla, že jeden z nich nehodu nepřežil. Druhý skončil se zraněními v nemocnici. Příčina tragédie zatím není známa.

Zdroj: Reuters Autor: Twitter/Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern

Víceúčelové letouny bundeswehru se srazily poblíž jezera Fleesensee asi 60 kilometrů východně od Schwerinu, metropole německé spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Jeden ze strojů dopadl podle mluvčího zemského ministerstva vnitra do lesa nedaleko vesnice Jabel, druhý na okraj lesa u vsi Nossentiner Hütte. Obě vesnice jsou od sebe vzdáleny asi deset kilometrů.

Trosky jedné ze stíhaček
Zdroj: REUTERS
Autor: Petra Konermann/Nordkurier
Podle rádia Ostseewelle na místech dopadu letadel začal les hořet. Na videu, které rádio zveřejnilo, jsou vidět dva sloupce dýmu. Požár lesa se už podařilo uhasit. Starostka obce Nossentiner Hütte Birgit Kurthová uvedla, že žádný dům v její obci při nehodě poškozen nebyl, trosky letounů ale dopadly na místní hřiště a hřbitov.  
Zatímco jednoho z pilotů záchranáři krátce po neštěstí našli uvázlého v koruně stromu a následně jej převezli do nemocnice v Rostocku, druhý pilot nehodu nepřežil. Pozůstatky jeho těla se našly nedaleko jeho zříceného letounu. Podle vrchního inspektora německého letectva Inga Gerhartze si neštěstí nevyžádalo žádné civilní oběti.

Cvičení nad jezerem Fleesensee se účastnily celkem tři letouny typu Eurofighter. Právě pilot třetího stroje, který byl svědkem srážky druhých dvou, nehodu nahlásil. Od něj podle agentury Reuters pochází informace o tom, že se oba piloti havarovaných strojů katapultovali.

Oba stroje podle agentury DPA patřily jednotce armádního letectva, která sídlí v Rostocku, asi 60 kilometrů severně od místa neštěstí. Ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která na místo neštěstí dorazila, slíbila důkladné prošetření nehody. Mluvčí německé vlády vyjádřil soustrast pozůstalým po jednom z pilotů.