Jih Španělska trápí bleskové záplavy, některé lokality jsou odříznuté od světa

Jižní Španělsko zasáhly bleskové záplavy způsobené přívalovými dešti. Nejhůře jsou v Andalusii postiženy provincie Málaga, Cádiz, Sevilla a Granada, kde byl zastaven provoz na čtyřech železničních tratích. Nesjízdné jsou i mnohé silnice. O život přišel jeden hasič poté, co se na zaplavené silnici převrhlo hasičské vozidlo. 

Dva kolegové zesnulého hasiče byli zachráněni, Joseho Gila ale odnesla voda a jeho tělo bylo v neděli ráno nalezeno o sedm kilometrů dále, informovaly španělské úřady.

Podle státní španělské meteorologické služby Aemet spadlo v některých částech provincie Málaga během 12 hodin kolem 300 litrů vody na čtvereční metr. V daných oblastech byla až do nedělních 18:00 hodin prodloužena platnost nejvyššího stupně poplachu – červeného.

Dvě lokality s celkem 7500 obyvatel jsou podle zpráv v médiích od nedělního rána zcela odříznuté od světa. Ve městě Campillos voda odnášela auta.

Počasí trápí Španělsko už řadu dní. Minulý týden přišlo při záplavách na ostrově Mallorca o život 13 lidí. Regionální vláda Baleárských ostrovů odhadla škody vzniklé na Mallorce na 91 milionů eur ( zhruba 2,3 miliardy korun).