Útok v londýnském metru: Policie obvinila osmnáctiletého Hassana z pokusu o vraždu

Britská policie obvinila z pokusu o vraždu osmnáctiletého muže, údajného pachatele pumového útoku v londýnském metru z minulého týdne. Muž jménem Ahmed Hassan podle policie minulý pátek umístil bombu ve stanici metra Parsons Green. Exploze zranila třicet lidí.

Útok v Londýně na stanici metra Parsons Green
Zdroj: Reuters

Hassan byl zadržen minulou sobotu v britském Doveru, odkud odplouvají trajekty do Francie. Kromě něj byl podle dřívějších zpráv minulý víkend zadržen jednadvacetiletý muž na londýnském předměstí Hounslow.

V úterý a ve středu pak policisté zatkli tři muže ve velšském městě Newport, v noci na čtvrtek byl v Londýně zatčen sedmnáctiletý mladík. Razie na různých adresách budou podle policistů pokračovat ještě několik dnů.

Hassan má ještě odpoledne stanout před soudem v londýnském Westminsteru. Tři další osoby z šestice zadržených jsou stále ve vazbě, ale obviněny zatím nebyly. Dva zadržené ve čtvrtek policisté z vazby propustili. Od počátku vyšetřování londýnská policie naznačovala, že za výbuchem podomácku vyrobené nálože je zřejmě víc než jeden pachatel.