Od začátku programu DACA v roce 2012 až do března 2017 v něm bylo přijato více než 800 tisíc lidí. Dvacet osm procent z nich přitom žije v Kalifornii – v prvním roce fungování programu žilo 14 procent osob v oblasti města Los Angeles.
Jakmile jsou přijati do programu, který zaručuje vízum na dva roky, většina účastníků se hlásí o prodloužení víz. Ve dvaceti státech s největší populací „snílků“ se o prodloužení možnosti pobytu přihlásí 93 procent z nich.
Čtvrtina žije v Kalifornii, většina přišla z Mexika
Většina účastníků programu DACA jsou latinoameričané, 79 procent se narodilo v Mexiku. Právě přistěhovalci z Mexika a Salvadoru patřili mezi ty, kteří o přijetí do programu žádali zdaleka nejčastěji. Jen v roce 2016 požádalo o přijetí do DACA 84 % Mexičanů, ze Salvadoru jen o procento lidí méně.
Imigranti z asijských zemí stojí na opačném konci spektra, počet přihlášek do programu byl méně než 30 % z počtu těch, kteří o účast mohli žádat. Šlo zejména o Filipínce, Indy a Jihokorejce.
Podle analýzy Institutu pro migrační politiku jsou lidé, kteří byli přijati do programu DACA, kvalifikovanější, získávají lépe placená zaměstnání. Častěji pracují například ve službách a na kancelářských pozicích, méně již na stavbách, v úklidových nebo údržbových společnostech.
69 procent těch, kteří se výzkumu zúčastnili, pak uvedlo, že získali „lépe placenou práci“ poté, co byli schváleni pro program DACA, a 56 procent z nich získalo práci s „lepšími pracovními podmínkami“.